Strona główna > Siatkówka > Wiadomości siatkówka
Kraków: Pięciosetówka z Francją2018-08-25 18:46:00

Polscy siatkarze odnieśli drugie zwycięstwo w XVI Memoriale Huberta Wagnera. Dziś biało-czerwoni w Tauron Arenie w Krakowie, w obecności około 10 tysięcy widzów, pokonali Francję 3:2.

Polska - Francja 3:2 (30:28, 21:25, 22:25, 25:21, 15:13)

POLSKA: Grzegorz Łomacz, Bartosz Kurek, Jakub Kochanowski, Mateusz Bieniek, Michał Kubiak, Aleksander Śliwka, Paweł Zatorski (L) - Damian Wojtaszek (L), Dawid Konarski, Artur Szalpuk, Bartosz Kwolek.

FRANCJA: Jean Patry, Benjamin Toniutti, Kevin Tillie, Earvin Ngapeth, Kevin Le Roux, Nicolas Le Goff, Jenia Grebennikov (L) - Antoine Brizard, Julien Lyneel, Daryl Bultor, Thibault Rossard.

I set rozstrzygnął się w końcówce. Polscy siatkarze, choć nie uniknęli błędów na zagrywce, okazali się skuteczniejsi. W drugiej partii warunki gry dyktowali rywale, prowadzili 15:9, 16:12, 18:17, by wygrać do 21. W trzeciej odsłonie trójkolorowi obronili przewagę 22:15. Polska czwartego seta rozpoczęła z Dawidem Konarskim na ataku. Nasz zespół szybko wypracował dwa punkty przewagi 8:6, a na drugiej przerwie było już 16:12. Świetnie zafunkcjonował polski blok, wyraźnie poprawiło się przyjęcie. Polska drużyna do końca utrzymała koncentrację.

W tie breaku gra obu zespołów była nierówna. Polska objęła prowadzenie 3:0 i następnie straciła cztery punkty. Francja miała przewagę 11:9 i wydawało się, że zmierza po końcowe zwycięstwo. Polacy jednak odrobili straty, a nawet wyszli na prowadzenie 13:11, dzięki dobrej grze w kontrataku. Warto podkreślić w tym fragmencie gry dobrą zagrywkę Kubiaka. Wygraną atakiem przypieczętował Szalpuk.