Strona główna > Siatkówka > Wiadomości siatkówka
Wygrana siatkarzy z Kanadą w Krakowie2018-08-24 21:32:00

Reprezentacja Polski siatkarzy pokonała 3:0 Kanadę w pierwszym meczu XVI Memoriału Huberta Jerzego Wagnera, rozgrywanego w krakowskiej Tauron Arenie. Jutro biało-czerwoni zmierzą się z Francją.

Polska - Kanada 3:0 (29:27, 25:17, 25:19)

POLSKA: Nowakowski 4, Kurek 6, Łomacz 1, Śliwka 10, Kubiak 14, Kochanowski 9, Wojtaszek (libero) oraz Szalpuk, Konarski 1, Bieniek.  Trener: Vital Heynen.

KANADA: Sanders, Hoag 8, Van Berkel 3, Sclater 8, Vigrass 4, Loeppky 5, Marshall (libero) oraz Blankenau 1, Vernon-Evans 7, Jansen 2, Szwarc 4. Trener: Stephane Antiga.

Mecz Polski z Kanadą otworzył XVI Memoriał Huberta Jerzego Wagnera. W pierwszej szóstce zabrakło świeżo upieczonego taty - Fabiana Drzyzgi, który do zespołu dołączy w niedzielę.

W pierwszej połowie otwierającej mecz partii Kanadyjczycy mieli spore kłopoty z zagrywką i po chwilowym prowadzeniu podarowali w ten sposób kilka darmowych punktów Polakom. Mimo to przewaga biało-czerwonych była niewielka, a poza tym można było dostrzec pewne problemy komunikacyjne, co pozwoliło rywalom przejąć inicjatywę przy stanie 18:19. Końcówka seta na przewagi, a goście mieli aż trzy szanse na jego wygranie. Ostatecznie udało się to jednak naszej drużynie, za sprawą punktowej zagrywki Aleksandra Śliwki.

Kolejny set pokazał polską drużynę jako dużo pewniejszą siebie i dokładniejszą. Polacy kontynuowali dobrą grę zagrywką (cztery asy serwisowe) i znacznie poprawili skuteczność w ataku, kontrolując przebieg seta.

W trzeciej odsłonie Kanadyjczycy stawiali opór do pierwszej przerwy technicznej. Później biało-czerwoni odnaleźli dobrą dyspozycję z drugiego seta.