Strona główna > Siatkówka > Wiadomości siatkówka
ME siatkarzy: 3:0 z Finami2017-08-26 23:56:00

W drugim swoim meczu mistrzostw Europy siatkarzy Polacy pokonali w Gdańsku Finów 3:0. Biało-czerwoni w poniedziałek zmierzą się na koniec fazy grupowej z Estonią.

Polska – Finlandia 3:0 (25:23, 25:21, 25:19)

POLSKA: Konarski, Kurek, Lemański, Drzyzga, Kubiak, Bieniek, Zatorski (L) oraz Kaczmarek, Łomacz, Kochanowski, Buszek, Kochanowski.

FINLANDIA: Tervaportti, Seppanen, Krastins, Siirila, Sinkkonen, Ojansivu, Kerminen (L) oraz Siltala, Porkka.

Pierwsze spotkanie w ERGO ARENIE Polacy rozpoczęli bardzo nerwowo. Dopiero wejście na zagrywkę Bartłomieja Lemańskiego pozwoliło na delikatne zmniejszenie straty. Na drugiej przerwie technicznej przewaga Finów była dość znaczna (16:12), ale przerwa wybiła nieco z uderzenia na zagrywce Niklasa Seppanena. Biało-czerwoni ruszyli dopiero przy zagrywce Bartosza Kurka i po znakomitym bloku Michała Kubiaka na Olli-Pekka Ojansivu strata została zniwelowana do jednego punktu (18:17). Tuomas Sammelvuo poprosił o czas, lecz Kurek kontynuował świetną passę na zagrywce i asem serwisowym doprowadził do prowadzenia 19:18. Końcówka była bardzo wyrównana, jednak to zagrywka Grzegorza Łomacza okazała się tym, co przechyliło szalę na naszą korzyść (25:23).

Drugi set gospodarze turnieju rozpoczęli dużo lepiej. Prowadzili na pierwszej przerwie technicznej 8:4. Po długiej wymianie, pełnej ofiarnych obron, Finowie wyrównali na 17:17, a po chwili prowadzili jednym punktem. Atak Mateusza Bieńka na 19:19 i as serwisowy na 20:19 skłonił Sammelvuo do wzięcia czasu. Polacy utrzymali jednak dobrą zagrywkę i pomaszerowali po wygraną 25:21.

Początek trzeciej partii był bardzo wyrównany, a Polacy odskoczyli nieco dopiero przy zagrywce Kubiaka (8:6). Przewaga stopniowo rosła i choć Finowie nie dawali za wygraną, mądre ataki trzymały Polaków na prowadzeniu. W akcji na 21:17 kapitalnie w obronie zagrał Kubiak, a wykończenie przez Dawida Konarskiego wydawało się być formalnością. Polacy nie mogli już oddać tego seta i ostatecznie zwyciężyli pewnie