Strona główna > Piłka nożna > Reprezentacja > Wiadomości reprezentacja
7-1 z San Marino, hat-trick Buksy2021-09-05 23:32:00

Piłkarska reprezentacja Polski zdobyła z łatwością San Marino wygrywając mecz eliminacji MŚ 7-1. Dwa gole strzelił do przerwy Robert Lewandowski, w II połowie wszedł za niego Adam Buksa i zanotował klasyczny hat-trick!

Serravalle: San Marino - Polska 1-7 (0-4)

1-7 Adam Buksa 90+4

Sędziował Mattias Gestranius (Finlandia). Żółte kartki: Nanni, Tomassini, Lunadei, Mularoni (SM).

SAN MARINO: E. Benedettini - D'Addario, Fabbri (66 Conti), Brolli (46 Cevoli), Rossi (39 Tomassini), Grandoni - Lunadei, Golinucci, Mularoni - Nanni (73 Palazzi), M. Vitaioli (46 Hirsch).

POLSKA: Szczęsny (46 Skorupski) - Kędziora, Helik, Piątkowski, Puchacz (66 Zalewski) - Kamiński, Szymański, Linetty (79 Frankowski), Moder (46 Slisz) - Świderski, Lewandowski (46 Buksa).

0-1

Linetty zagrał za linię obrony, a Lewandowski w sytuacji "sam na sam" pewnie pokonał bramkarza strzałem z 6 m.

0-2

Puchacz zacentrował z lewego skrzydła, a Świderski trafił do siatki z 5 m.

0-3

Lewandowski z podania Szymańskiego, strzał z bliska.

0-4

Lewandowski kapitalnie wrzucił piłkę za obrońców. Szymański na pozycji spalonej stanął w miejscu, dobiegł z tyłu Linetty i wykorzystał sytuację "sam na sam".

1-4

Fatalne podanie Piątkowskiego do Helika przejął Nanni i uderzeniem z 16 m pokonał Skorupskiego.

1-5

Helik zagrał spod linii końcowej prosto na głowę do Buksy.

1-6

Po centrze Piątkowskiego z prawego skrzydła celnie główkował Buksa.

1-7

Po zagraniu Zalewskiego z lewej strony akcję zamknął Buksa.

Biało-czerwoni mieli w tym meczu trzech kapitanów. Byli nimi Lewandowski, Linetty i Kędziora.

Robert Lewandowski ma już na koncie 72 gole w reprezentacji.

Statystyka meczu: 7:24 w strzałach, 3:11 w celnych, 3:13 w kornerach, 28:72% w posiadaniu piłki.