Strona główna > Piłka nożna > Reprezentacja > Wiadomości reprezentacja
EURO: Remis z Hiszpanią2021-06-20 00:23:00

Piłkarska reprezentacja Polski w drugim meczu EURO zremisowała w Sewilli z Hiszpanią 1-1. Biało-czerwoni zachowali szansę na awans do dalszej fazy turnieju, muszą jednak wygrać ze Szwecją.

19.06.2021, Sewilla: Hiszpania – Polska 1-1 (1-0)

1-0 Alvaro Morata 25

1-1 Robert Lewandowski 54

Sędziował Daniele Orsato (Włochy). Żółte kartki: Torres, Rodri – Klich, Moder, Jóźwiak, Lewandowski. Widzów 11 742.

HISZPANIA: Unai Simon – Marcos Llorente, Aymeric Laporte, Pau Torres, Jordi Alba – Koke (68 Pablo Sarabia), Rodri, Pedri – Gerard Moreno (68 Fabian Ruiz), Alvaro Morata (87 Mikel Oyarzabal), Dani Olmo (61 Ferran Torres).

POLSKA: Wojciech Szczęsny – Bartosz Bereszyński, Kamil Glik, Jan Bednarek (85 Paweł Dawidowicz) – Kamil Jóźwiak, Jakub Moder (85 Karol Linetty), Piotr Zieliński, Mateusz Klich (56 Kacper Kozłowski), Tymoteusz Puchacz – Karol Świderski (68 Przemysław Frankowski), Robert Lewandowski.

W porównaniu do premierowego spotkania ze Słowacją selekcjoner zdecydował się na kilka roszad. Miejsce pauzującego Grzegorza Krychowiaka zajął Jakub Moder, na lewej stronie defensywy Macieja Rybusa zastąpił Tymoteusz Puchacz, natomiast zamiast Karola Linettego portugalski szkoleniowiec postawił na partnerującego Robertowi Lewandowskiemu Karola Świderskiego.

Biało-czerwoni rozpoczęli z animuszem. W polu karnym Hiszpanów padł Piotr Zieliński, ale arbiter nie zdecydował się na podyktowanie rzutu karnego. Kilka chwil później potężnym strzałem z dystansu popisał się Mateusz Klich, lecz piłka poszybowała nieznacznie nad bramką Hiszpanów. Rywale zagrozili Polakom w 10. minucie, jednak skuteczną interwencją po strzale Daniego Olmo wykazał się Wojciech Szczęsny. Następne minuty upływały pod kontrolą reprezentacji Hiszpanii. Rywale biało-czerwonych dopięli swego nieco ponad kwadrans później. Po wstrzeleniu piłki przez Gerardo Moreno do piłki dopadł Alvaro Morata i bez większych problemów umieścił piłkę w siatce. Początkowo wydawało się, że był spalony, ale VAR pokazał, że Bereszyński wysunął nogę przed Moratę...

Serca polskich kibiców zabiły mocniej dopiero w 35. minucie, gdy po dośrodkowaniu Roberta Lewandowskiego do szansy strzeleckiej doszedł Karol Świderski. Niestety, napastnik reprezentacji Polski posłał piłkę obok bramki „La Furia Roja”. W 43. minucie Polacy mieli jeszcze lepszą okazję. Na strzał zdecydował się Karol Świderski, piłka trafiła w słupek, a następnie dopadł do niej Robert Lewandowski. Kapitan polskiej kadry nie zdołał jednak pokonać Unaia Simona.

Dziewięć minut po przerwie cios wyprowadzili biało-czerwoni. Z prawej strony boiska piłkę dośrodkował Kamil Jóźwiak, w polu karnym najwyżej wyskoczył Robert Lewandowski i strzałem głową pokonał Unaia Simona! Niestety, w 58. minucie została ona zmącona. Jakub Moder dopuścił się przewinienia we własnej szesnastce i prowadzący zawody Daniele Orsato wskazał na jedenasty metr. Na szczęście Gerardo Moreno trafił w słupek, a dobijający Alvaro Morata posłał piłkę obok słupka.

W 73. minucie Hiszpanie byli bliscy ponownego objęcia prowadzenia, ale strzał głową wprowadzonego na murawę w drugiej połowie Ferrana Torresa minął bramkę biało-czerwonych. W ostatnich minutach biało-czerwoni musieli wytrzymać napór „La Furia Roja”. Choć nerwowych momentów nie brakowało, Polacy wciąż wychodzili z opresji obronną ręką. Bohaterem jednej z akcji okazał się Wojciech Szczęsny, który wybronił niezwykle korzystną sytuację Hiszpanów. Ostatecznie spotkanie zakończyło się rezultatem 1:1.

Gracz meczu: Jordi Alba.

Remis z Hiszpanią oznacza, że Polacy zachowali szanse na awans do dalszej fazy rozgrywek. Na kolejkę przed końcem Szwedzi mają na koncie cztery punkty, Słowacja trzy, Hiszpania dwa, a Polska jeden. Ostatni mecz biało-czerwoni rozegrają 23 czerwca o godz. 18:00 w Sankt Petersburgu ze Szwecją.