Strona główna > Piłka nożna > Reprezentacja > Wiadomości reprezentacja
Robert Lewandowski: Nie byliśmy słabsi2018-03-24 18:25:00

– Rozegraliśmy dobry mecz, Nigeria tak naprawdę nie stworzyła żadnej sytuacji, a gola zdobyła po rzucie karnym.  Powinniśmy dzisiejsze spotkanie wygrać, nie byliśmy słabsi, a wręcz przeciwnie – powiedział Robert Lewandowski po porażce 0:1 z Nigerią we Wrocławiu. We wtorek Polacy zagrają z Koreą Południową w Chorzowie (godz. 20.45).

Robert Lewandowski o meczu:

W pierwszej połowie gra w ofensywie nie wyglądała tak dobrze, jak tego oczekiwaliśmy, ale po jednym ze stałych fragmentów gry zdobyliśmy prawidłowego gola, którego nie uznał sędzia. W drugiej połowie wyglądało to już jednak lepiej.

…o sprawdzianach:

To jest mecz towarzyski, testujemy nowych piłkarzy, nowe ustawienie. Dziś debiutanci pokazali się naprawdę z dobrej strony. Zgłosili mocną kandydaturę do tego, by w tej reprezentacji być. Nie było u nas żadnego zawodnika, o którym można powiedzieć, że zagrał zły mecz. Jeśli nie popełnilibyśmy błędu przy rzucie karnym, jeśli byśmy wykorzystali sytuacje, to byśmy wygrali to spotkanie. Na szczęście to tylko mecz towarzyski, żadnych poważnych konsekwencji nie będzie.

…o przyczynach porażki:

O porażce zdecydowały detale. Przy większej koncentracji i dyspozycji wszystkich zawodników wynik mógł być zupełnie inny. Nigeria tak naprawdę nie stworzyła żadnej sytuacji, gola zdobyła po rzucie karnym, którego nie powinno w ogóle być. Ale oczywiście był to nasz błąd, że do takiej sytuacji doszło.