Strona główna > Piłka nożna > Reprezentacja > Wiadomości reprezentacja
0-1 z Meksykiem2017-11-13 23:56:00

W towarzyskim meczu piłkarskim reprezentacja Polski przegrała z Meksykiem 0-1. Biało-czerwoni grali w osłabionym składzie, m.in. bez Lewandowskiego, Glika, Piszczka, Krychowiaka, Grosickiego...

Gdańsk: Polska – Meksyk 0-1 (0-1)

0-1 Raul Jimenez 13

Sędziował Oliver Drachta (Austria). Widzów 32 736.

POLSKA: Szczęsny - Jędrzejczyk (46 Wszołek), Cionek, Jach - Kędziora, Linetty (62 Wolski), Mączyński, Rybus (83 Kurzawa) - Zieliński, Świerczok (71 Stępiński), Makuszewski (76 Błaszczykowski).

MEKSYK: Corona – Salcedo (46 Araujo), Ayala (46 Montes), Moreno (63 Vela), Gallardo – Layun, Reyes, dos Santos (74 Govea), Guardado, Aquino (46 Lozano) – Jimenez (46 Peralta).

Pierwsza połowa należała do gości, którzy w 5. minucie mieli pierwszą okazję. Do "główki" doszedł Jimenez, ale z 5 m trafił w ręce Szczęsnego. W odpowiedzi, 2 minuty później, Rybus przymierzył z wolnego z lewej strony w "krótki" róg, lecz Corona wyekspediował piłkę na rzut rożny.

W 13. minucie padł jedyny gol meczu, w szczęśliwych dla Meksykanów okolicznościach. Futbolówkę wybijał Cionek, ale ta odbiła się od Linetty'ego i wróciła w pole karne. Dopadł jej Jimenez i z 10 m huknął pod poprzeczkę.

Biało-czerwoni byli blisko wyrównania w 20. minucie, po wrzutce z kornera parę razy uderzali, ale piłkę blokowali defensorzy rywali. W 33. minucie Rybus dograł spod linii końcowej do Zielińskiego, który z 13 m strzelił nad bramką.

Po przerwie nasz zespół zagrał lepiej. W 50. minucie Linetty uderzył z ok. 25 m tuż obok lewego słupka, a w 57. minucie strzał Rybusa w bliższy róg obronił Corona. Później podopieczni trenera Nawałki nie potrafili już wypracować bramkowych sytuacji. Meksykanie mieli jedną, gdy w 79. minucie Peralta strzelił obok słupka.

Jakub Błaszczykowski zagrał po raz 97 w reprezentacji Polski, zrównując się z Kazimierzem Deyną. Więcej meczów w biało-czerwonych barwach zanotowali jedynie Michał Żewłakow - 102 i Grzegorz Lato - 100.