Strona główna > Piłka nożna > Puchar Polski > Wiadomości Puchar Polski
PP: Puszcza nie dała rady Legii2019-09-25 23:58:00

W 1/32 finału Pucharu Polski I-ligowa Puszcza Niepołomice przegrała z 0-2 z Legią Warszawa, 19-krotnym triumfatorem rozgrywek "tysiąca drużyn".

Puszcza Niepołomice - Legia Warszawa 0-2 (0-1)

0-1 Mateusz Wieteska 41 (głową)

0-2 Jose Kante 90

Sędziował Artur Aluszyk (Szczecin). Żółte kartki: Nagy, Lewczuk (Legia). Widzów 2 tys.

PUSZCZA: Górski - Bartków, Czarny, Stępień, Widejko (46 Mikołajczyk) - Stefanik (82 Uwakwe), Kotwica - Bąk (75 Nowak), Serafin, Tomalski - Embalo.

LEGIA: Cierzniak - Stolarski, Lewczuk, Wieteska, Rocha - Novikovas (70 Luquinhas), Martins (87 Astiz), Praszelik (79 Karbownik), Antolic, Nagy - Kante.

Mimo transmisji w Polsat Sport na trybunach zjawiło się ok. 2 tysięcy kibiców, którzy liczyli na niespodziankę.

Niespodzianki nie było. Legia dominowała, w I połowie miała aż 77 procent posiadania piłki. Mimo przewagi sytuacji stuprocentowych goście nie mieli zbyt wiele. W 4. minucie Nagy uderzył tuż nad poprzeczką. W 10. minucie Praszelik skiksował z 10 m z bardzo dogodnej pozycji. W 34. minucie, po wrzutce Novikovasa z prawego skrzydła, Praszelik główkował z 7 m, ale kapitalną interwencją popisał się Górski. Gol padł przed przerwą. Po dośrodkowaniu z kornera na bliższy słupek, Wieteska główkował nie do obrony z narożnika "piątki".

Puszcza miała jedyną okazję w 16. minucie, gdy Embalo uderzył z 18 m tuż obok słupka.

Po przerwie legioniści kontrolowali wynik i dopiero w końcówce skuteczniej zaatakowali. W 87. minucie Kante trafił w słupek, a dobitkę Rochy obronił bramkarz. W 90. minucie goście przypieczętowali zwycięstwo drugim golem. Kante wykończył kontrę celnym strzałem z 8 m. Jeszcze w 90+3. minucie szansy nie wykorzystał Nagy uderzając w ręce Górskiego.

Puszcza próbowała ambitnie atakować, ale bilans ofensywny jest zły: ani jednego celnego strzału przez cały mecz. Statystyka wprawdzie się poprawiła (5:19 w strzałach, 0:6 w celnych, 34:66% w posiadaniu piłki), ale wyższość drużyny warszawskiej nie podlegała dyskusji.