Strona główna > Piłka nożna > Puchar Polski > Wiadomości Puchar Polski
PP: Remis Wisły w Poznaniu2016-10-25 23:51:00

W pierwszym meczu ćwierćfinałowym o Puchar Polski krakowska Wisła zremisowała w Poznaniu z Lechem 1-1. Rewanż - 30 listopada.

Lech Poznań - Wisła Kraków 1-1 (0-0)

0-1 Paweł Brożek 48

1-1 Dawid Kownacki 78

Sędziował Tomasz Kwiatkowski (Warszawa). Żółte kartki: Trałka - Guzmics, Sadlok. Mecz bez kibiców.

LECH: Buric - Kędziora, Bednarek, Arajuuri, Wilusz - Trałka, Gajos (76 Jevtic) - Makuszewski, Majewski, Formella (61 Kownacki) - Robak.

WISŁA: Załuska - Jovic, Głowacki, Guzmics, Sadlok - Boguski (63 Brlek), Mączyński, Popovic, Małecki - Ondrasek (81 Cywka), Brożek (90 Zachara).

W I połowie inicjatywę mieli gospodarze, ale nie stworzyli sytuacji bramkowej, podobnie jak krakowianie. Zaraz po przerwie Biała Gwiazda objęła prowadzenie. Jovic dośrodkował z prawej strony na piąty metr, a Brożek poradził sobie sprytnie z dwoma obrońcami, kończąc akcję celnym strzałem lewą nogą.

Lech atakował dążąc do odrobienia straty, ale nie potrafił wykreować dogodnej okazji. Miejscowi dopięli w końcu swego, tyle że gol padł ze spalonego. Sędzia go uznał. Uderzał Robak, Załuska sparował piłkę przed sobie, a będący na minimalnym ofsajdzie Kownacki z dobitki trafił do siatki. Nieszczęście dla wiślaków zaczęło się odrobinę wcześniej, gdy mogący wyjść z kontrą Brlek nieoczekiwanie zagrał do tyłu, przed szesnastkę własnej bramki...

"Kolejorz" miał sporą przewagę, która statystycznie wyraziła się zdecydowanie większą ilością strzałów (18:5, celne 6:2) i aż 65-procentowym posiadaniem piłki.