Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > 2009/2010 > Podkarpacie > Wiadomości PN Podkarpacie
Trałka nie zatrzymał Micanskiego2010-03-22 13:13:00 Miłosz Bieniaszewski

Podobnie jak tydzień temu nie był to wybitnie udany weekend w ekstraklasie dla wychowanków podkarpackich klubów. Z wygranych cieszyli się bowiem jedynie Grzegorz Baran w barwach Ruchu Chorzów oraz zawodnik Lecha Poznań Seweryn Gancarczyk.

Arkadiusz Baran (JKS Jarosław - Cracovia)*

Wrócił do drużyny po kontuzji. Przeciwko Arce Gdynia zagrał pełne 90 minut, a Cracovia przegrała na wyjeździe 0-2.

Grzegorz Baran (JKS Jarosław - Ruch Chorzów)

Ruch po raz pierwszy od blisko 11 lat pokonał GKS Bełchatów. Baran wystąpił w tym meczu w środku pola i otrzymał żółtą kartkę. Na boisku spędził 90 minut.

Mateusz Cetnarski (Kolbuszowianka - PGE GKS Bełchatów)

Tym razem wychowanek Kolbuszowianki wyszedł w pierwszym składzie przeciwko Ruchowi Chorzów. W 60 minucie został jednak zmieniony przez Janusza Gola. Wcześniej ukarany został żółtą kartką.

Seweryn Gancarczyk (Podkarpacie Pustynia - Lech Poznań)

Zagrał całe spotkanie przeciwko Jagiellonii Białystok. Jak cała defensywa "Kolejorza" miał sporo kłopotów z powstrzymywaniem Tomasza Frankowskiego i Marcina Burkhardta, ale ostatecznie poznaniacy wygrali 2-0. Ważne również, że nie otrzymał żółtego kartonika, który eliminowałby go z kolejnego meczu.

Michał Gliwa (Orły Rzeszów - Polonia Warszawa)

Cały mecz z Zagłębiem Lubin spędził na ławce rezerwowych.

Artur Jędrzejczyk (Igloopol Dębica - Korona Kielce)

Zagrał cały, pechowo zremisowany 1-1 mecz przeciwko Odrze Wodzisław.

Jacek Kuranty (Siarka Tarnobrzeg - Polonia Bytom)

Tydzień temu cieszył się z pokonania Legii Warszawa, wczoraj musiał przełknąć gorycz przegranej w Wodzisławiu z Piastem Gliwice. Zagrał całe spotkanie, ale niczym specjalnym się nie wyróżnił.

Maciej Nalepa (Stal Rzeszów - Piast Gliwice)

Całe spotkanie z Polonią Bytom spędził na ławce rezerwowych.

Sławomir Peszko (Nafta Jedlicze - Lech Poznań)

Ze względu na nadmiar żółtych kartek pauzował w pojedynku Lecha z Jagiellonią.

Piotr Piechniak (Stal Stalowa Wola - Odra Wodzisław)

Wyszedł w pierwszym składzie i przeciwko Koronie Kielce starał się szarpać na skrzydle. W 71 minucie zmieniony przez Jana Wosia.

Sławomir Szeliga (Stal Rzeszów - Cracovia)

Ponownie zagrał całe spotkanie, ale podobnie jak Baran nie zapobiegł przegranej w Gdyni.

Łukasz Trałka (UKS Ropczyce - Polonia Warszawa)

Zagrał pełne 90 minut w Lubinie. Był "zamieszany" w stratę pierwszego gola przez Polonię, kiedy dał się "posadzić" na ziemi Ilijanowi Micanskiemu, a ten po minięciu jeszcze jednego rywala pokonał Sebastian Przyrowskiego.