Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > 2009/2010 > Podkarpacie > Wiadomości PN Podkarpacie
Peszko oraz Piechniak strzelają i zostają bohaterami2010-03-08 15:01:00 Miłosz Bieniaszewski

Z dobrej strony w 19 kolejce piłkarskiej ekstraklasy pokazali się piłkarze wychowani w podkarpackich klubach. Najgłośniej było o Sławomirze Peszce i Piotrze Piechniaku, którzy strzelali gole dla swoich drużyn.

W trakcie meczu Lecha Poznań z Cracovią na boisku przebywało aż czterech zawodników, którzy są wychowankami klubów z naszego województwa. Poniżej przedstawiamy natomiast raport z występów naszych zawodników na najwyższym szczeblu rozgrywek piłkarskich w Polsce.

Arkadiusz Baran (JKS Jarosław - Cracovia)*

W przegranym 1-3 meczu z Lechem Poznań spędził na boisku 83 minuty i został zmieniony przez Wojciecha Łuczaka. Był to przeciętny występ środkowego pomocnika Cracovii.

Grzegorz Baran (JKS Jarosław - Ruch Chorzów)

Był jednym z wyróżniających się zawodników swojej drużyny w przegranym meczu z Zagłębiem Lubin. Na boisku spędził całe spotkanie i w tym czasie dwukrotnie próbował strzałami z dystansu pokonać bramkarza gości. Za każdym razem Bojan Isailovic był jednak na posterunku.

Mateusz Cetnarski (Kolbuszowianka - PGE GKS Bełchatów)

Jego GKS wygrał 2-1 z Piastem Gliwice w Wodzisławiu, a on sam na boisku pojawiał się w 69 minucie zmieniając prawego pomocnika Tomasza Wróbla.

Seweryn Gancarczyk (Podkarpacie Pustynia - Lech Poznań)

Mecz z Cracovią zaczął na ławce rezerwowych, ale już w 21 minucie zastąpił kontuzjowanego Manuela Arboledę. Był to kolejny mecz, w którym otrzymał żółta kartę.

Michał Gliwa (Orły Rzeszów - Polonia Warszawa)

Cały mecz z Lechią w Gdańsku spędził na ławce rezerwowych.

Artur Jędrzejczyk (Igloopol Dębica - Korona Kielce)

Zagrał cały mecz przeciwko Polonii Bytom. Był to udany występ prawego obrońcy kielczan, a w protokole znalazł się w rubryce "żółte kartki".

Jacek Kuranty (Siarka Tarnobrzeg - Polonia Bytom)

Spędził pełne 90 minut na boisku przeciwko Koronie Kielce. Udany występ środkowego pomocnika, ale bez happy endu (Polonia przegrała 0-1).

Maciej Nalepa (Stal Rzeszów - Piast Gliwice)

Całe spotkanie z GKS Bełchatów spędził na ławce rezerwowych. Jego konkurent do miejsca w bramce Rafał Kwapisz nie popisał się w tym pojedynku i tym samym otwiera się szansa dla Nalepy.

Sławomir Peszko (Nafta Jedlicze - Lech Poznań)

Bohater Lecha Poznań w wygranym meczu z Cracovią. "Maczał" palce w każdym golu poznaniaków. Sam zdobył piękną, choć trochę przypadkową bramkę na 3-1. Wcześniej idealnie podawał do Siergieja Kriwca, a także jego uderzenie dobijał Robert Lewandowski przy drugim golu dla "Kolejorza".

Piotr Piechniak (Stal Stalowa Wola - Odra Wodzisław)

Walnie przyczynił się do jednej z największych niespodzianek tej kolejki. Zdobył jedyną bramkę w meczu z Legią, co zakończyło się sensacyjną wygraną Odry w Stolicy. W 88 minucie zmieniony przez Aleksandra Kwieka.

Sławomir Szeliga (Stal Rzeszów - Cracovia)

Zagrał cały mecz przeciwko Lechowi Poznań. W 67 minucie był blisko pokonania Jasmina Burica, ale golkiper poznaniaków ładnie obronił jego strzał głową.

Łukasz Trałka (UKS Ropczyce - Polonia Warszawa)

Zagrał cały mecz w zremisowanym spotkaniu z Lechią Gdańsk na wyjeździe. Otrzymał żółtą kartkę.