Strona główna > Piłka nożna > Euro 2012 > Wiadomości ME 2012
Remis Rosjan z Urugwajem, obserwatorzy nie siedzą na drzewach2012-05-25 21:07:00

Rosja, nasz rywal w EURO 2012, zremisowała w towarzyskim meczu piłkarskim z czwartą drużyną MŚ - Urugwajem 1-1 (0-0).

W spotkaniu rozegranym w Moskwie prowadzenie objęli goście, po golu Luisa Suareza w 48. minucie. Minutę później wyrównał Aleksander Kerżakow.

ROSJA: Małafiejew, Aniukow, Bieriezuckij (46 Szaronow), Ignaszewicz, Żyrkow (70 Kombarow), Szyrokow, Denisow, Zyrianow (77 Głuszakow), Izmajłow (77 Kokorin), Pogrebniak (46 Kerżakow), Arszawin.

- Na tym meczu był nasz wysłannik – poinformował selekcjoner Franciszek Smuda. – Tak samo, jak na zgrupowaniach reprezentacji Grecji i Czech. Nie siedzą na drzewach, ale mamy aktualne wiadomości o rywalach – dodał ze śmiechem trener reprezentacji Polski.

Czesi i Grecy, tak jak Polacy, przygotowują się do UEFA EURO 2012 w Austrii. W sobotę rozegrają też mecze towarzyskie: Czesi z Izraelem w Hartbergu (godz. 20.15), a Grecy ze Słowenią w Kufstein (20.30).

Plan przygotowań rywali biało-czerwonych w grupie A Euro 2012:

Grecja: do 1 czerwca w austriackim Kitzbühel. 31 maja mecz z Armenią w Kufstein. Od 3 czerwca Grecy przebywać będą w Legionowie.

Rosja: 27 maja – 3 czerwca zgrupowanie w Szwajcarii, w tym 29 maja mecz z Litwą w Nyonie, a 1 czerwca z Włochami w Zurychu. 5 czerwca Rosjanie przylecą do Warszawy.

Czechy: do 27 maja w austriackim Bad Waltersdorf. 1 czerwca  mecz z Węgrami w Pradze. 3 czerwca Czesi przybędą do Wrocławia, gdzie rozegrają wszystkie spotkania grupowe.

Na Euro 2012 reprezentacja Polski zmierzy się kolejno z Grecją (8 czerwca, Warszawa), z Rosją (12 czerwca, Warszawa) i Czechami (16 czerwca, Wrocław).