Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2011/2012 > Wiadomości PN Małopolska 2011/2012
Juniorzy Dalinu remisują z beniaminkiem okręgówki2012-07-29 21:15:00

Beniaminek okręgówki - Rokita Kornatka pokonał w towarzyskim meczu juniorów Dalinu Myślenice 5-4.

Rokita Kornatka (seniorzy) - Dalin Myślenice (juniorzy) 5-4 (2-0)

Gole dla juniorów Dalinu: Ignacy Dudek 2, Artur Olszanicki, samob.
DALIN jun.: Nieckula (60 Tomaszewski) - Serafin, Ostafin, Gierat, Kaczmarczyk, Mistarz, Olszanicki, Machna, Radoń, Dąbrowski, Dudek.

Początek meczu należał do Dalinu, który świetnie rozgrywał piłkę, jednak po paru minutach Rokita przejęła inicjatywę i chciała narzucić swój styl gry myśleniczanom. Zespół z Kornatki objął prowadzenie po rzucie rożnym, jeden z zawodników wyskoczył najwyżej w górę i umieścił piłkę w siatce. Druga bramka padła po błędzie obrońców Dalinu, których próba założenia pułapki ofsajdowej zakończyła się fiaskiem, z czego skorzystał napastnik gospodarzy i pewnym strzałem po ziemi ulokował futbolówkę w bramce.

Druga połowa to duża przewaga Dalinu. Goście grali swoją piłkę, z czym nie mogli poradzić sobie zawodnicy piątoligowej Rokity, którzy jednak jako pierwsi strzelili gola... z niczego. Błąd popełnił bramkarz myślenicki, który był źle ustawiony. Podrażnieni młodzi chłopcy z Myślenic ruszyli do przodu i szybko zdobyli bramkę, tym razem świetnie skrzydłem urwał się Ignacy Dudek, zagrał bardzo mocno w pole karne, czym zaskoczył środkowego obrońcę Rokity, który wpakował sobie piłkę do siatki. Dalin powoli się rozkręcał, autorem kolejnej bramki był Ignacy Dudek, który wykorzystał świetne prostopadłe podanie. Rokita szybko odpowiedziała po ładnym strzale z rzutu wolnego. Nie minęło 5 minut i gola dla Dalinu zdobył Artur Olszanicki. Po chwili znów padła bramka dla Dalinu, po raz drugi w tym meczu trafił Ignacy Dudek. Ostatnią bramkę spotkania zdobyli zawodnicy z Kornatki, którzy wykorzystali błąd środkowego obrońcy i zapewnili sobie zwycięstwo.

Mecz był bardzo wyrównany, drużyna z Myślenic w nowym ustawieniu z 7 nowymi zawodnikami w składzie zagrała dobrze, choć po piłkarzach było widać ogromne zmęczenie okresem przygotowawczym. Juniorzy Dalinu w sparingu z seniorami z ligi Okręgowej pokazali się z bardzo dobrej strony.