Strona główna > Piłka nożna > Ekstraklasa > Wiadomości ekstraklasa
Porażka Pasów w Poznaniu2021-08-06 23:12:00

W 3. kolejce piłkarskiej ekstraklasy Cracovia przegrała w Poznaniu z Lechem 0-2.

6.08.2021: Lech Poznań - Cracovia 2-0 (0-0)

1-0 Bartosz Salamon 47

2-0 Jakub Kamiński 54

Sędziował Damian Sylwestrzak (Wrocław). Żółte kartki: Ishak, Douglas - van Amersfoort. Widzów 9111.

LECH: van der Hart - Czerwińsi, Salamon, Satka, Douglas - Skóraś (75 Sykora), Karlstroem (80 Kvekveskiri), Tiba (69 Murawski), Amaral (69 Ramirez), Kamiński (80 Marchwiński) - Ishak.

CRACOVIA: Niemczycki - Rapa, Jugas, Rodin, Siplak (86 Pestka) - Hanca, Lusiusz (46 Rasmussen), Loshaj (78 Knap), van Amersfoort, Zaucha (46 Ogorzały) - Balaj (46 Alvarez).

W I połowie przeważał Lech, ale zabrakło gospodarzom skuteczności. Zaraz po przerwie było już jednak 1-0. PO rzucie rożnym krakowianie wybili piłkę, ale przejęli ją lechici. Salamon huknął z dystansu trafiając pod poprzeczkę. Niebawem było 2-0. Douglas zagrał do Kamińskiego, ten wpadł w pole karne, mocno kopnął i futbolówka znalazła się bramce. Niemczycki był bezradny, bo piłka przeskoczyła go po rykoszecie od nogi obrońcy.