Strona główna > Piłka nożna > Ekstraklasa > Wiadomości ekstraklasa
Cracovia zwycięska w Zabrzu2020-12-13 10:47:00

W 13. kolejce piłkarskiej ekstraklasy Cracovia wygrała w Zabrzu z Górnikiem 2-0.

Górnik Zabrze - Cracovia 0-2 (0-1)

0-1 Pelle van Amersfoort 43 (karny)

0-2 Michal Siplak 63

Sędziował Bartosz Frankowski (Toruń). Żółte kartki: Evangelou, Ryczkowski, Sobczyk - Gardawski, Sadikovic, Piszczek, Siplak (4żk). Mecz bez publiczności.

GÓRNIK: Chudy - Evangelou, Wiśniewski, Gryszkiewicz - Masouras (46 Ryczkowski), Prochazka (87 Ł. Wolsztyński), Manneh (67 Ściślak), Nowak, Janża - Krawczyk (67 Sobczyk), Jimenez.

CRACOVIA: Niemczycki - Rapa, Szymonowicz, Rodin, Gardawski (73 Vestenicky) - Sadikovic - Thiago (80 Fiolic), Dimun, van Amersfoort, Siplak - Rivaldinho (59 Piszczek).

Goście mieli pierwszą okazję już w 2. minucie, ale Thiago skiksował. W 10. minucie szansę miał Górnik, Nowak znalazł się tuż przed Niemczyckim, lecz ten zdążył wyjąć mu piłkę spod nóg. W 22. minucie krakowianie mogli objąć prowadzenie. Thiago zagrał z prawej strony, Siplak zamknął akcję z lewej, przymierzył w "długi" róg, lecz nieznacznie chybił. W 33. minucie blisko powodzenia byli zabrzanie, szans nie wykorzystali Nowak i Jimenez.

Kluczowy moment I połowy nastąpił w 41. minucie, gdy Gardawski uderzył z 16 m trafiając w rękę stojącego przed nim Masourasa. Po analizie VAR sędzia podyktował karnego, którego pewnym strzałem w lewy, dolny róg wykonał van Amersfoort. To był jedyny celny strzał Pasów w tej części gry.

Holender był po przerwie bardzo aktywny, w 62. minucie uderzył z 20 m tuż obok słupka. A po chwili przejął odbitą przez Gryszkiewicza futbolówkę, podał na lewo w pole karne do Siplaka, który z czystej pozycji huknął z 10 m pod poprzeczkę.

Cracovia prowadziła 2-0, ale Górnik nie rezygnował i w ostatnim kwadransie mógł jeszcze odmienić losy spotkania. W 80. minucie Sobczyk uderzył z 7 m, ale Niemczycki popisał się refleksem. Pięć minut później, po wrzutce z kornera, Wiśniewski główkował z 5 m trafiając w poprzeczkę. A w 87. minucie po podaniu Ściślak z lewej strony Jimenez spudłował z 10 m.

Statystyka meczu: 12:9 w strzałach, 4:3 w celnych, 48:52% w posiadaniu piłki, 3:4 w kornerach i 118:116 pod względem ilości przebiegniętych kilometrów.