Strona główna > Piłka nożna > Ekstraklasa > Wiadomości ekstraklasa
Cracovia: od -5 do +52020-10-17 18:23:00

W 7. kolejce piłkarskiej ekstraklasy Cracovia wygrała z Piastem Gliwice 1-0. Pasy zaczęły sezon od -5 pkt (kara za korupcję sprzed lat), po tym zwycięstwie odbiły się od dna i mają +5.

Cracovia - Piast Gliwice 1-0 (1-0)

1-0 Pelle van Amersfoort 25 (karny)

Sędziował Paweł Raczkowski (Warszawa). Żółte kartki: Rapa, Sadikovic, Zaucha, Szymonowicz, van Amersfoort - Żyro, Huk, Lipski, Świerczok. Mecz bez publiczności.

CRACOVIA: Niemczycki - Rapa, Marquez, Rodin, Zaucha (89 Ferraresso) - Sadikovic (76 Szymonowicz) - Fiolic, Dimun, van Amersfoort, Alvarez (55 Vestenicky) - Rivaldinho (75 Piszczek).

PIAST: Plach - Rymaniak (68 Mokwa), Huk, Czerwiński, Kirkeskov - Milewski, Sokołowski (68 Lipski), Jodłowiec, Pyrka (85 Rakowiecki) - Żyro (74 Świerczok), Alves (75 Chrapek).

Piast był w I połowie kilka razy bardzo bliska zdobycia gola, ale grał nieskutecznie. Mimo trzech okazji bramkowych goście nie oddali ani jednego celnego strzału...

Gliwiczanie mieli pierwszą dobrą okazję w 13. minucie, gdy w kierunku bramki pędził Alves. Był jednak naciskany przez obrońcę, w dodatku skrócił kąt Niemczycki, w efekcie gracz gości strzelił niecelnie.

Cracovia dostała w 23. minucie prezent od Kirkeskova, który sfaulował w polu karnym Sadikovica. Jedenastkę pewnie wykonał van Amersfoort. Jak się później okazało, był to gol na wagę zwycięstwa.

Rywale mogli wyrównać w 27. minucie. Sokołowski dwa razy próbował z bliska trafić do siatki, ale blokowali go trzej obrońcy i golkiper Pasów. W 45. minucie Żyro główkował nad poprzeczką.

Po przerwie nadal inicjatywę mieli ślązacy. W 51. minucie Milewski wbiegł lewą stronę w szesnastkę, ale uderzoną z 10 m piłkę Niemczycki wybił na korner. Po chwili Jodłowiec główkował w poprzeczkę. W 62. minucie po wrzutce z rzutu rożnego zamykający akcję na dalszym słupku Żyro nie trafił w futbolówkę z 2 m...

Krakowianie szczęśliwie bronili wyniku, a w 71. minucie powinni byli podwyższyć. Fiolic zagrał z lewej strony spod linii końcowej na 8. metr, lecz strzał Vestenicky'ego obronił nogami Plach.

Goście do końca dążyli do remisu, szansę miał jeszcze w 87. minucie Świerczok, ale po raz kolejny w tym meczu świetnie interweniował Niemczycki.

Statystyka meczu: 8:17 w strzałach, 4:6 w celnych, 46:54% w posiadaniu piłki, 1:8 w kornerach i 110:105 pod względem ilości przebiegniętych kilometrów.