Strona główna > Piłka nożna > Ekstraklasa > Wiadomości ekstraklasa
Bez sentymentów w meczu przyjaźni2019-08-25 16:17:00

W 6. kolejce piłkarskiej ekstraklasy Cracovia pokonała Arkę Gdynia 3-1. W meczu przyjaźni dominowała walka, a gole strzelali wyłącznie obcokrajowcy: Portugalczyk, Rumun i Holender dla Pasów i Gruzin dla gości.

24.08.2019: Cracovia - Arka Gdynia 3-1 (2-0)

1-0 Rafael Lopes 30

2-0 Sergiu Hanca 45+3 (karny)

3-0 Pelle van Amersfoort 89

3-1 Dawit Skhirtladze 90+3

Sędziował Paweł Gil (Lublin). Żółte kartki: Olczyk, Danch (Arka). Widzów 7341.

CRACOVIA: Peskovic - Rapa, Dytiatiev, Jablonsky, Ferraresso - Dimun - Hanca, Lusiusz (80 Pik), van Amersfoort, Lopes (88 Rubio) - Piszczek (69 Cecaric).

ARKA: Steinbors - Olczyk, Danch, Maghoma, Helstrup - Deja, Nalepa - Młyński (64 Łoś), Budziński (46 Skhirtladze), Jankowski - Serrarens (79 Siemaszko).

Obiecująco zaczęła Arka, Nalepa przymierzył z wolnego, z boku boiska, pod poprzeczkę, ale Peskovic był na posterunku. To był jedyny celny strzał gości w I połowie.

Grająca bez pauzującego za kartki Gola Cracovia szybko przejęła inicjatywę i do przerwy zdołała zdobyć dwie bramki. W 30. minucie z prawego skrzydła zacentrował van Amersfoort, na 10. metrze Lopes przechytrzył Olczaka i splasował futbolówkę w siatce. W doliczonym czasie I połowy, w zamieszaniu od bramką gdynian, sfaulowany został przez Deję Jablonsky. Sędzia podyktował jedenastkę, VAR potwierdził jego decyzję. Hanca uderzył z karnego w lewy, dolny róg, to jego 4. trafienie w tym sezonie.

Arka mogła złapać kontakt w 67. minucie, lecz Serrarens spudłował z 10 m będąc na doskonałej pozycji. Później dwie szanse dla Pasów miał Lopes. W 71. minucie jego "główkę" z 5 m obronił Steinbors, podobnie jak strzał z 13 m osiem minut później.

W 89. minucie krakowianie podwyższyli na 3-0. Dośrodkował Rapa, a van Amersfoort tyłem głową skierował piłkę z 8 m do siatki.

W doliczonym czasie Dytiatiev nie poradził sobie z Gruzinem Skhirtladze, który z 12 m huknął pod poprzeczkę przy bliższym słupku.

Statystyka meczu: 15:8 w strzałach (10:2 w celnych), 49:51% w posiadaniu piłki, 3:3 w kornerach, 111:108 pod względem ilości przebiegniętych kilometrów.