Strona główna > Piłka nożna > Ekstraklasa > Wiadomości ekstraklasa
Niespodziewana porażka wiślaków z outsiderem2017-04-23 01:20:00

W 30. kolejce piłkarskiej ekstraklasy Wisła Kraków przegrała w Lublinie z outsiderem - Górnikiem Łęczna 1-3. Biała Gwiazda zajęła w rundzie zasadniczej 5. miejsce w tabeli.

Górnik Łęczna - Wisła Kraków 3-1 (1-0)

1-0 Bartosz Śpiączka 22

1-1 Arkadiusz Głowacki 71

2-1 Grzegorz Bonin 79

3-1 Bartosz Śpiączka 90+2

Sędziował Tomasz Kwiatkowski (Warszawa). Żółta kartka: Brlek (Wisła). Widzów 5903 (mecz w Lublinie).

GÓRNIK: W. Małecki - Matei, Pitry, Dźwigała, Leandro - Bonin, Sasin, Atoche (82 Tymiński) - Drewniak, Grzelczak, Śpiączka.

WISŁA: Załuska - Cywka, Głowacki, Uryga, Spicic - Llonch, Brlek - Videmont (76 Boguski), Stilic (61 Valencia), P. Małecki - Ondrasek (60 Brożek).

Wiślacy przegrali z drużyną kierowaną przez byłych wiślaków - trenerów Franciszka Smudę i Dariusza Marca oraz dyrektora sportowego Zdzisława Kapkę.

Gospodarze na zwycięstwo zapracowali uczciwie, oddali zdecydowanie więcej strzałów (14:4, celne 6:3) i wypunktowali rywali.

Górnik objął prowadzenie w 22. minucie, po błędzie Lloncha. Jego podanie do tyłu przechwycił Śpiączka, zagrał na lewe skrzydło do Grzelaka, ten zacentrował w pole karne z powrotem do Śpiączki, który z powietrza, z 7 m, pokonał bramkarza.

Pod koniec I połowy miejscowi mieli jeszcze dwie okazje. Tę drugą, w 45. minucie, powinni byli wykorzystać. Świetną akcję przeprowadził Bonin, podał w pole bramkowe, ale nabiegający Drewniak nie trafił do pustej bramki.

Po przerwie krakowianie dążyli do wyrównania i dopięli swego. Po wrzutce z kornera, Głowacki uwolnił się spod opieki Pitrego i z 6 m wpakował futbolówkę do siatki.

Osiem minut później było 2-1. Bonin zakręcił Llonchem, wręcz go ośmieszył, po czym z 18 m przymierzył do bramki przy prawym słupku. Kapitalny gol!

Piłkarze z Łęcznej przypieczętowali sukces w doliczonym czasie. Grzelakz połowy boiska posłał piłkę w pole karne, a Śpiączka wykorzystał sytuację "sam na sam".