Strona główna > Piłka nożna > Wiadomości piłka nożna
Ekswiślak pogrążył Białą Gwiazdę2021-09-26 22:43:00

W 9. kolejce piłkarskiej ekstraklasy Wisła Kraków przegrała z Pogonią Szczecin 0-1. Gola dla portowców zdobył ekswiślak, Brazylijczyk Jean Carlos Silva.

Wisła Kraków - Pogoń Szczecin 0-1 (0-1)

0-1 Jean Carlos Silva 15

Sędziował Szymon Marciniak (Płock). Żółte kartki: Brown Forbes, Savic - Bartkowski, Kucharczyk.

WISŁA: Kieszek - Gruszkowski (78 Szot), Szota, Frydrych, Hanousek - Yeboah, Zhukov (66 Savic), El Mahdioui, Skvarka (86 Sobol), Młyński (46 Hugi) - Brown Forbes (46 Kliment).

POGOŃ: Stipica - Stolarski, Triantafyllopoulos, Zech, Bartkowski - Silva (72 Zahovic), Dąbrowski, Kozłowski (66 Smoliński, 79 Żurawski), Kowalczyk, Grosicki (66 Kurzawa) - Parzyszek (66 Kucharczyk).

To był słaby mecz wiślaków. Nie stwarzali zagrożenia, najlepszą okazję mieli w 88. minucie, gdy główkował Frydrych; Stipica poradził sobie w tej sytuacji, a dobitka była nieudana.

Zwycięski gol padł w 15. minucie. Dośrodkował Bartkowski, piłka odbiła się od Gruszkowskiego i dotarła do Silvy, który będąc sam na sam z Kieszkiem pokonał go z 7 metrów.

Statystyka meczu: 7:12 w strzałach, 2:3 w celnych, 51:49% w posiadaniu piłki, 3:6 w kornerach i 118:119 pod względem ilości przebiegniętych kilometrów.