Strona główna > Piłka nożna > Wiadomości piłka nożna
Pasy z Rakowem na remis2021-03-06 23:45:00

W 20. kolejce piłkarskiej ekstraklasy Cracovia zremisowała w Bełchatowie z Rakowem 0-0. To już 9. remkis Pasów w tym sezonie.

Raków Częstochowa - Cracovia 0-0

Sędziował Jarosław Przybył (Kluczbork). Żółte kartki: Lopez, Kun, Poletanovic - Hanca, Rodin. Czerwona kartka: Arsenic (Raków, 74). Mecz w Bełchatowie, bez publiczności.

RAKÓW: Holec - Piątkowski, Arsenic, Jach - Tudor, Poletanovic (80 Schwarz), Sapała, Kun - Tijanic (63 Cebula), Gutkovskis (86 Długosz), Lopez (86 Szelągowski).

CRACOVIA: Niemczycki - Rapa, Szymonowicz, Rodin, Rocha - Hanca, Dimun, van Amersfoort, Kosecki (83 Strózik) - Alvarez (83 Thiago), Rivaldo Jr.

Cracovia w tamtym sezonie wygrała z Rakowem dwukrotnie, w tym sezonie dwa razy zremisowała. Oba zespoły zmierzą się jeszcze niebawem w półfinale Fortuna Pucharu Polski.

O dziwo, trzecia od końca drużyna krakowska prezentowała się na boisku nieco lepiej niż trzeci w tabeli gospodarze, którzy w całym meczu oddali zaledwie jeden celny strzał, a w I połowie ani jednego! W sumie jednak sytuacji bramkowych było jak na lekarstwo...

W 6. minucie z 20 m uderzył z półwoleja Szymonowicz, ale Holec obronił strzał. Częstochowianie byli blisko powodzenia w 44. minucie, lecz Gutkovskis nie przeciął zagrania wzdłuż bramki.

W 57. minucie Lopez strzelił z dalsza z wolnego i to był ten jedyny celny strzał Rakowa w tym spotkaniu. Niemczycki wyciągnął się jednak jak struna odbił piłkę w boczny sektor.

W 74. minucie goście próbowali wyjść z kontrą, lecz na środku boiska Arsenic powstrzymał zapaśniczym chwytem Alvareza. Napastnik Pasów miał wprawdzie 55 m do bramki rywali, ale wybiegał na wolne pole i dlatego sędzia pokazał czerwoną kartkę obrońcy Rakowa.

Gra w przewadze przyniosła Cracovii tylko jedną okazję. W 87. minucie Strózik centrował z prawej strony, a van Amersfoort główkował. Niestety, futbolówka poszybowała tuż obok słupka.

Statystyka meczu: 6:9 w strzałach, 1:2 w celnych, 48:52% w posiadaniu piłki, 4:1 w kornerach i 109:111 pod względem ilości przebiegniętych kilometrów.