Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Piłka nożna > Wiadomości piłka nożna
Jakub Błaszczykowski gra dalej z Wisłą2019-07-10 18:33:00

Kapitan Białej Gwiazdy - Jakub Błaszczykowski - przedłużył kontrakt z krakowskim klubem. Umowa łącząca pomocnika z Wisłą obowiązywać będzie do końca sezonu 2019/2020.


Jakub Błaszczykowski trafił do Wisły w 2005 roku i już w pierwszym sezonie wywalczył z zespołem mistrzostwo Polski. Zanim przeniósł się do Borussii Dortmund koszulkę z białą gwiazdą przywdziewał 62 razy. W wiślackich barwach brał udział w kwalifikacjach do Ligi Mistrzów oraz w Pucharze UEFA, mierząc się z takimi zespołami jak Blackburn, FC Basel czy Feyenoord.


Powrót Błaszczykowskiego pod Wawel w lutym bieżącego roku był wydarzeniem bezprecedensowym w polskiej lidze. Nie dość, że zgodnie z obietnicą złożoną w 2007 roku podczas meczu z ŁKS-em Łódź wrócił, aby pomóc drużynie sportowo, to okazał jej wsparcie także w innych aspektach.


W ciągu ostatniego pół roku gry z białą gwiazdą na piersi wystąpił w 8 spotkaniach, notując przy tym 5 trafień i zaliczając 2 asysty. Z występów w pozostałych potyczkach wykluczyła go niestety kontuzja.


wisla.krakow.pl


1blaszczykowski.jpgwięcej wiadomości >>>

REKLAMA

REKLAMA

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty