Strona główna > Piłka nożna > Wiadomości piłka nożna
Cracovia wygrywa z Koroną w doliczonym czasie2019-04-02 21:32:00

W 28. kolejce piłkarskiej ekstraklasy Cracovia odniosła bardzo ważne zwycięstwo, 2-1 nad Koroną Kielce. Gola na wagę trzech punktów zdobył z karnego (przyznanego po analizie VAR) Hiszpan Airam Cabrera, były zawodnik drużyny rywali...

Cracovia - Korona Kielce 2-1 (1-0)

1-0 Filip Piszczek 19 (głową)

1-1 Felicio Brown Forbes 49 (głową)

2-1 Airam Cabrera 90+3 (karny)

Sędziował Krzysztof Jakubik (Siedlce). Żółte kartki: Helik - Petrak. Widzów 8076.

CRACOVIA: Peskovic - Ferraresso (46 Rapa), Helik, Dytiatiev, Siplak - Dimun - Piszczek (74 Hanca), Dąbrowski, Serafin (55 Hernandez), Wdowiak - Cabrera.

KORONA: Hamrol - Rymaniak, Kovacevic, Marquez, Gardawski - Żubrowski, Petrak - Kosakiewicz (46 Soriano), Arveladze (76 Jukic), Pucko (46 Bjelica) - Brown Forbes.

Cracovia, ulubiony klub papieża Jana Pawła II, uczciła 14. rocznicę śmierci odegraniem przez trębacza "Barki". To było przed meczem, a w 21. minucie i 37. sekundzie kibice podziękowali Ojcu Świętemu oklaskami.

Gospodarze w początkowej fazie prezentowali się lepiej. W 8. minucie, po wrzutce Wdowiaka, bramkarz rywali wypuścił piłkę z rąk, ale okazji nie wykorzystał Serafin.

W 19. minucie Pasy objęły prowadzenie. Dąbrowski niespodziewanie zdecydował się na strzał z prawej strony, zza narożnika szesnastki, trafiając w dalszy słupek. Odbitą futbolówkę dobił głową do siatki z 3 m Piszczek.

Utrata gola była dla Korony sygnałem do ataku, W 28. minucie do centry ruszył Pucko, razem z nim Ferraresso, zawodnik gości upadł domagając się karnego, ale po analizie VAR sędzia nie przyznał mu racji.

W 32. minucie krakowianie wyprowadzili ładny kontratak, lecz Wdowiak przegrał pojedynek ze skracającym kąt golkiperem.

Końcówka I połowy należała do przyjezdnych. W 39. minucie z 7 m główkował Brown Forbes, ale Peskovic kapitalnie sparował piłkę na korner. Trzy minuty później kielczanie przeprowadzili bodaj najładniejszą akcję spotkania. W ostatniej fazie Arveladze uderzył z 10 m do - wydawać się mogło - pustej bramki. Pechowo trafił jednak w stojącego tuż przed linią bramkową Browna Forbesa, ten przedłużył do siatki, ale oczywiście arbiter odgwizdał spalonego...

Zaraz po przerwie Korona wyrównała. Z rzutu rożnego Arveladze dośrodkował na 10. metr, a Brown Forbes posłał futbolówkę głową w prawy, dolny róg. Kostarykańczyka nie upilnował Dimun.

Goście postanowili pójść za ciosem. W 52. minucie Bjelica chytrze próbował zaskoczyć Peskovica, ale ten obronił strzał z wolnego z prawej strony zza szesnastki. Po chwili Arveladze posłał bombę zza pola karnego, lecz golkiper Pasów spisał się znów doskonale.

Trener Michał Probierz zmianami uspokoił grę swych podopiecznych, którzy pod koniec meczu osiągnęli przewagę. W 87. minucie pod bramkę zagrał Dąbrowski, a Cabrera uprzedził obrońcę, ale z 6 m uderzył w boczną siatkę.

Decydujący moment nastąpił w 89. minucie gdy Hernandez próbując podać do Hanki trafił w rękę Kovacevica. Po wideoweryfikacji sędzia podyktował karnego, którego - już w doliczonym czasie - wykonał Cabrera strzałem w lewy, dolny róg. To 11. gol Hiszpana w tym sezonie ekstraklasy.

W 90+4. minucie Cracovia mogła podwyższyć. Ładną akcję zespołową finalizował uderzeniem z 10 m Hernandez, ale Hamrol obronił.

Statystycznie mecz był wyrównany. 11:12 w strzałach, 5:6 w celnych, 51:49% w posiadaniu piłki, 2:8 w kornerach i 117:109 km pod względem przebiegniętego dystansu. W najważniejszej rubryce, golach, lepsi byli krakowianie, z pewnością osłabieni brakiem pauzującego za kartki Gola.