Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Piłka nożna > Wiadomości piłka nożna
Zdenek Ondrasek odchodzi do Dallas2018-12-21 21:33:00

Od stycznia 2019 roku Zděnek Ondrášek będzie zawodnikiem FC Dallas, występującego na co dzień w amerykańskiej Major League Soccer.


Ondrášek dołączył do krakowskiej Wisły 12 stycznia 2016 roku, zamieniając norweskie Tromsø IL na dużo przyjemniejszy klimatycznie Kraków. "Kobra", który w 2012 roku zdobył koronę króla strzelców Tippeligaen z 14 bramkami na koncie, szybko wpasował się w zespół dowodzony wówczas przez Dariusza Wdowczyka i swymi 6 golami pomógł Wiśle w ekstraklasowej batalii, którą dzięki świetnej końcówce sezonu piłkarze spod Wawelu zakończyli na 9. miejscu. 

 

Kolejne dwa lata to dla niego czas przeplatany występami na boisku i kontuzjami. Jednak gdy pojawiał się na murawie, zawsze dawał z siebie wszystko i walczył o każdy centymetr boiska. Jego bilans bramkowy z sezonów 2016/2017 i 2017/2018 to 3 gole w 31 spotkaniach. Niesamowity renesans formy Ondrášek pokazał w bieżących rozgrywkach, gdzie we wszystkich rozgrywkach zanotował 12 trafień w 20 występach. Wola walki, nieustępliwość i charakter sprawiły, że Kobra, który od początku pobytu w Wiśle cieszył się uznaniem fanów, teraz urósł do miana symbolu obecnej Białej Gwiazdy. Za niesamowity szacunek odpłacał się oddaniem dla klubu, pomagając mu w trudnych chwilach i będąc motorem napędowym krakowian w obecnym sezonie. 

 

Taka dyspozycja nie mogła pozostać niezauważona - na Ondráška uwagę zwrócili skauci FC Dallas, ekipy, która zakończyła rozgrywki MLS na 4. miejscu Konferencji Zachodniej, zaś w fazie play-off przegrała w pierwszej rundzie z Columbus Crew. Teraz zespół z Teksasu będzie miał o jedną strzelbę więcej i kto wie, jak zaowocuje to w startujących w marcu rozgrywkach nowego sezonu MLS.

 

69 meczów dla Wisły, 21 goli i 10 asyst - taki jest bilans Zděnka Ondráška w koszulce z białą gwiazdą na piersi. 


Biuro Prasowe Wisły Kraków SA

więcej wiadomości >>>

REKLAMA

REKLAMA

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty