Strona główna > Piłka nożna > Wiadomości piłka nożna
Remis Pasów ze Śląskiem2018-11-25 23:20:00

W 16. kolejce piłkarskiej ekstraklasy Cracovia zremisowała 1-1 ze Śląskiem Wrocław.

24.11.2018: Cracovia - Śląsk Wrocław 1-1 (0-1)

0-1 Robert Pich 45 (głową)

1-1 Niko Datkovic 82 (głową)

Sędziował Jarosław Przybył (Kluczbork). Żółte kartki: Dytiatiev - Augusto, Cotra, Robak, Radecki. Widzów 4627.

CRACOVIA: Peskovic - Rapa, Dytiatiev, Datkovic, Siplak - Zenjov (69 Piszczek), Gol, Dąbrowski, Dimun (46 Strózik), Wdowiak (73 Ferreira) - Hernandez.

ŚLĄSK: Wrąbel - Broź, Celeban, Golla, Cotra - Gąska (83 Radecki), Chrapek (50 Augusto), Tarasovs, Pich - Piech (68 Cholewiak), Robak.

W I połowie Cracovia niby miała optyczną przewagę, ale nie oddała ani jednego celnego strzału. Zdecydowanie groźniejsi w ofensywie byli goście. Próbowali Chrapek i Piech, a w 44. minucie Cotra trafił z 30 m w poprzeczkę. Po chwili padł gol "do szatni". Chrapek podał na prawo do Brozia, ten zacentrował na dalszy narożnik "piątki", skąd Pich głową pokonał Peskovica. Rapa nie zdołał upilnować zawodnika Śląska.

Po przerwie goście byli bliżej podwyższenia prowadzenia niż gospodarze wyrównania... W 70. minucie sprawę mógł przesądzić Cholewiak, lecz jego strzał z 12 m, w sytuacji sam na sam, obronił bramkarz krakowian.

Pasy oddały pierwszy celny strzał dopiero w 81. minucie, Strózik był blisko powodzenia. Za moment podopieczni trenera Probierza doprowadzili do remisu. Po faulu Golli na Hernandezie poszkodowany przymierzył z wolnego nad murem w poprzeczkę. Wrąbel rzucił się w kierunku piłki i nie zdążył wrócić do bramki, by obronić dobitkę Datkovica głową z 11 metrów.

Wynik nie uległ zmianie i zespoły musiały zadowolić się remisem.