Strona główna > Piłka nożna > Wiadomości piłka nożna
Biało-czerwoni zagrają w finałach UEFA EURO U-21!2018-11-21 07:57:00

Piłkarska reprezentacji Polski U-21 wygrała rewanżowy mecz barażowy z Portugalią 3-1 i awansowała do finałów mistrzostw Europy, które odbędą się w czerwcu 2019 r. we Włoszech i San Marino!

Chaves: Portugalia - Polska 1-3 (0-3)

0-1 Krystian Bielik 5 (głową)

0-2 Dawid Kownacki 8 (głową)

0-3 Sebastian Szymański 24

1-3 Diogo Jota 52 (głową)

Sędziował Davide Massa (Włochy). Żółte kartki: Jorge Fernandes, Stephen Eustaquio - Jagiełło, Kapustka, Dziczek.

PORTUGALIA: Joel Pereira - Diogo Goncalves, Jorge Fernandes, Diogo Leite, Yuri Ribeiro - Andre Horta (77 Heriberto Tavares), Stephen Eustaquio, Joao Carvalho (38 Rafael Leao), Gedson Fernandes (70 Bruno Xadas) - Joao Félix, Diogo Jota.

POLSKA: Kamil Grabara - Robert Gumny, Mateusz Wieteska, Krystian Bielik, Kamil Pestka - Filip Jagiełło (53 Konrad Michalak), Patryk Dziczek, Bartosz Kapustka, Szymon Żurkowski, Sebastian Szymański (69 Kamil Jóźwiak) - Dawid Kownacki (90+4 Karol Świderski).

Po porażce w Zabrzu 0-1 wydawało się, że podopieczni trenera Czesława Michniewicza nie mają szans na awans. Tymczasem w Portugalii zagrali bajeczną I połowę. Po 8 minutach prowadzili 2-0, a po 24 minutach 3-0! Po przerwie wprawdzie dominowali gospodarze, ale udało im się zdobyć tylko jedną bramkę.

Doskonały początek nastąpił w 5. minucie. Po wrzutce Jagiełły z kornera Bielik głową posłał piłkę do siatki. Trzy minuty później z prawej strony zacentrował Żurkowski, a Kownacki głową pokonała bramkarza. W 24. minucie z kolei z prawego skrzydła dołem w pole karne dograł Kapustka, a nadbiegający Szymański z 7 m zdobył trzeciego gola.

W II połowie gospodarze uzyskali ogromną przewagę, ale jej efektem była tylko jedna bramka. Diogo Jota wykorzystał dośrodkowanie Diogo Goncalvesa z prawego skrzydła i głową uprzedził Grabarę.

W innym meczu barażowym: Austria - Grecja 1-0. Awans Austrii, która wygrała także pierwsze spotkanie 1-0.

ME U-21 odbędą się w dniach 16-30 czerwca 2019 r. we Włoszech i San Marino (Bolonia, Reggio Emilia, Cesena, Triest, Udine, Serravalle). Losowanie grup finałowych zaplanowano na 23 listopada o godz. 18 w Bolonii. 12 zespołów zostanie podzielonych na trzy grupy. W pierwszym koszyku znajdą się Włochy, Niemcy i Anglia; w drugim Hiszpania, Dania i Francja; w trzecim Serbia, Chorwacja, Belgia, Austria, Polska i Rumunia. Do półfinałów awans zdobędą zwycięzcy grup i najlepsza drużyna z 2. miejsca. Czterej półfinaliści wywalczą kwalifikację na igrzyska olimpijskie w Tokio 2020.