Strona główna > Piłka nożna > Wiadomości piłka nożna
Brożek ratuje Wisłę w doliczonym czasie2018-11-11 11:18:00

W 15. kolejce piłkarskiej ekstraklasy Wisła Kraków pokonała Zagłębie Lubin 3-2, zwycięskiego gola zdobył w 90+6. minucie Paweł Brożek. Gospodarze sami sobie zgotowali taką dramaturgię, bo po I połowie powinni byli prowadzić nawet... 5-0.

Wisła Kraków - Zagłębie Lubin 3-2 (2-0)

1-0 Zdenek Ondrasek 9

2-0 Rafał Boguski 22

2-1 Filip Starzyński 49 (karny)

2-2 Marcin Wasilewski 71 (samob.)

3-2 Paweł Brożek 90+6

Sędziował Krzysztof Jakubik (Siedlce). Żółte kartki: Bartkowski - Tosik, Mares. Widzów 10 038.

WISŁA: Lis - Bartkowski, Wasilewski, Arsenic, Pietrzak - Basha (85 Brożek) - Boguski (79 Wojtkowski), Imaz, Kort, Kostal (89 Bartosz) - Ondrasek.

ZAGŁĘBIE: Hładun - Tosik, Dąbrowski, Guldan, Balic (89 Janoszka) - Jagiełło, Matuszczyk - Pawłowski, Starzyński (76 Sirotov), Bohar - Mares (83 Dziwniel).

Początek meczu w wykonaniu gospodarzy był błyskotliwy. W 9. minucie z kornera z lewej strony zacentrował Pietrzak, Arsenic głową zgrał w pole bramkowe, gdzie Ondrasek z 2 m wpakował piłkę do siatki, po nogach Hładuna i stojącego w bramce Guldana.

Pięć minut później powinno być 2-0. Krakowianie wyszli z kontrą, ale w sytuacji sam na sam Kostal trafił z 10 m w słupek. Kontrę zaczął Imaz, a do Słowaka podawał Boguski.

Drugi gol padł niebawem, w 22. minucie. Pietrzak idealnie dograł z lewej strony na bliższy słupek, a Boguski uprzedził Balica i z 3 m strzelił do bramki.

Goście przebudzili się i między 25. a 29. minutą oddali trzy strzały: Matuszczyk w bramkarza, Pawłowski minimalnie niecelnie i Bohar z 10 m w ręce Lisa.

Końcówka I połowy znów należała do wiślaków, którzy mogli podwoić dorobek. W 43. minucie z własnej połowy wystartował do podania Kostala Kort, przebiegł z piłką prawie pół boiska, po czym z 14 m uderzył w Hładuna. Z kolei w 45. minucie Boguski najpierw próbował pokonać golkipera lubinian z 14 m, a następnie z dobitki z narożnika "piątki". Bez skutku...

Mecz mógł zostać rozstrzygnięty do przerwy, a tymczasem w 49. minucie zaczął się od nowa, bo Zagłębie złapało kontakt. Wasilewski sfaulował Pawłowskiego, a karnego bezbłędnie wykonał Starzyński.

Biała Gwiazda starała się o przywrócenie bezpiecznego dystansu, ale bez powodzenia. W 53. minucie Ondrasek wcelował w poprzeczkę, kąśliwy strzał Kostala sześć minut później obronił paradą Hładun. W 67. minucie akcję poprowadził Arsenic, Boguski podał do Imaza, ten uderzył z 12 m, lecz bramkarz rywali wybił piłkę na korner. A dwie minuty później wyjął z "okienka" piłkę uderzoną przez Bartkowskiego.

Gdy się nie wykorzystuje tylu okazji, to bramkę się traci. Tak się stało w 71. minucie. Starzyński zacentrował z prawego skrzydła, główkował Bohar, a futbolówka odbiła się od nogi Wasilewskiego i myląc Lisa potoczyła się do siatki. 2-2...

Gospodarze starali się przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść, ale nie potrafili wykreować okazji. Ta nadarzyła się dopiero w ostatnim momencie, w 90+6. minucie. Błąd popełnił Tosik, który przepuścił dośrodkowanie Bartkowskiego, piłka dotarła do Brożka, który z 7 m zdobył gola na wagę 3 punktów. Rywale protestowali, ale VAR nie potwierdził zagrania ręką napastnika krakowian.

Wiśle wygrana na pewno się należała, miała bowiem mnóstwo szans, przeważała (63:37% w posiadaniu piłki, 15:9 w strzałach, 11:3 w celnych).