Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Piłka nożna > Wiadomości piłka nożna
PZPN wprowadza Program Certyfikacji Szkółek Piłkarskich2018-09-27 07:03:00

Na środowym posiedzeniu Zarządu Polskiego Związku Piłki Nożnej został zatwierdzony Program Certyfikacji Szkółek Piłkarskich PZPN. Czym jest dokładnie? Jakie są jego cele i założenia? Kto będzie odbiorcą / beneficjentem Programu? Aż w końcu – jakie będą kryteria certyfikacji?


Czym jest Program Certyfikacji Szkółek Piłkarskich PZPN?


Program Certyfikacji Szkółek Piłkarskich to innowacyjny projekt skierowany do podmiotów prowadzących szkolenie dzieci. Jego ideą jest wyznaczanie standardów pracy z młodymi zawodnikami, pomoc w ich szkoleniu oraz weryfikacja szkółek. Jednym z najważniejszych celów tego programu jest rozszerzenie dostępu do nowoczesnego treningu, dotarcie do jak najmłodszych kategorii wiekowych (6-13 lat) z profesjonalnym szkoleniem. Takim, w którym już w tym wieku będą stosowane właściwe metody, nawyki piłkarskie oraz budowane cechy przyszłego profesjonalnego piłkarza. 


Przyznanie danemu podmiotowi Certyfikatu na jednym z trzech poziomów (złotym, srebrnym lub brązowym) jest równoznaczne ze spełnieniem przez niego szeregu kryteriów i gwarancją odpowiedniej jakości szkolenia. Jednostki wyróżnione w ten sposób przez Polski Związek Piłki Nożnej dołączą do elitarnego grona szkółek będących dla dzieci najlepszym miejscem do rozwijania swoich piłkarskich umiejętności.


Założenia i cele Programu Certyfikacji Szkółek Piłkarskich PZPN


Fundamentalnym założeniem Programu Certyfikacji Szkółek Piłkarskich PZPN jest podniesienie i ujednolicenie poziomu szkoleniowego w szkółkach piłkarskich. Dzięki Programowi Certyfikacji Szkółek, rodzice i dzieci grające w piłkę nożną uzyskują pewność, że certyfikowana szkółka piłkarska spełnia standardy szkoleniowe, jest bezpieczna, a jej kadra ma kwalifikacje niezbędne do tego, aby szkolić zawodników. W ramach Programu Certyfikacji szkółki otrzymają od Polskiego Związku Piłki Nożnej możliwość bezpłatnego korzystania z systemów informatycznych do zarządzania procesami szkoleniowymi oraz administracją szkółki . Wysokie standardy przyjęte w Programie Certyfikacji Szkółek Piłkarskich gwarantują, iż szkółka piłkarska, która otrzyma certyfikat, uzyska przewagę rynkową poprzez unikalne wyróżnienie współpracy z Polskim Związkiem Piłki Nożnej.


Kryteria oceny


Każdy chętny podmiot będzie weryfikowany w ramach sześciu obszarów: kwalifikacje trenerów, program szkoleniowy, ilość drużyn, liczba zawodników przypadająca na trenera, sprzęt sportowy oraz infrastruktura.


W ramach powyższych wymagania są ułożone kaskadowo od poziomu brązowego aż po złoty. Główne wytyczne: 


– gwiazdka brązowa: beneficjentami tego Certyfikatu są szkółki piłkarskie, które spełniają podstawowe kryteria dotyczące kwalifikacji trenerów Grassroots C, liczby drużyn w grupach liczących maksymalnie 20 osób na jednego trenera oraz programu szkoleniowego Akademii Młodych Orłów.


– gwiazdka srebrna: beneficjentami tego Certyfikatu są szkółki piłkarskie, które koncentrują się na ciągłym i systematycznym szkoleniu i rozwoju zawodnika, prowadzone przez trenera z ważną licencją trenerską UEFA B lub wyższą w grupach liczących maksymalnie 14 osób na jednego trenera.


– gwiazdka złota: beneficjentami tego Certyfikatu są szkółki piłkarskie, które zapewniają profesjonalne szkolenie zarówno chłopców, jak i dziewczynek , na zajęciach prowadzonych przez trenerów z ważną licencją UEFA B lub wyższą w grupach liczących maksymalnie 12 osób na jednego trenera.


Odbiorcy / Beneficjenci Programu Certyfikacji Szkółek Piłkarskich PZPN


Program Certyfikacji Szkółek Piłkarskich PZPN skierowany jest do:


• Klubów Piłkarskich uczestniczących w oficjalnych rozgrywkach krajowych na poziomie III ligi lub niższym, prowadzących szkolenie dzieci w co najmniej jednej kategorii wiekowej Junior G – Junior D (U6 – U13) w okresie nie krótszym niż przez ostatnie dwa pełne sezony.


• Podmiotów współpracujących z klubami piłkarskimi uczestniczącymi w oficjalnych rozgrywkach krajowych na poziomie II ligi lub wyższym, prowadzących szkolenie dzieci w co najmniej jednej kategorii wiekowej Junior G – Junior D (U6 – U13) w okresie nie krótszym niż przez ostatnie dwa pełne sezony.


• Podmiotów prowadzących działalność gospodarczą w zakresie pozaszkolnej formy edukacji sportowej oraz zajęć sportowych i rekreacyjnych, działających w dowolnej formie prawnej, prowadzących szkolenie dzieci w co najmniej jednej kategorii wiekowej Junior G – Junior D (U6 – U13) w okresie nie krótszym niż przez ostatnie dwa pełne sezony.


• Podmiotów nie prowadzących działalności gospodarczej, tj. stowarzyszeń, fundacji, Uczniowskich Klubów Sportowych, klubów zrzeszonych w Ludowych Związkach Sportowych, itp., posiadających numer REGON i prowadzących szkolenie dzieci w co najmniej jednej kategorii wiekowej Junior G – Junior D (U6 – U13) w okresie nie krótszym niż przez ostatnie dwa pełne sezony.


pzpn.pl


PZPN: Program Certyfikacji Szkółek Piłkarskich

więcej wiadomości >>>

REKLAMA

REKLAMA

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty