Strona główna > Piłka nożna > Wiadomości piłka nożna
U-21: Finlandia pokonana2018-09-11 20:48:00

Piłkarska reprezentacja Polski do lat 21 odniosła bardzo ważne zwycięstwo w meczu kwalifikacji mistrzostw Europy UEFA EURO U21 2019. Biało-czerwoni pokonali w Helsinkach Finów 3-1.

Finlandia – Polska 1-3 (0-0)

0-1 Mateusz Wieteska 66

1-1 Lassi Lappalainen 67

1-2 Mateusz Wieteska 74

1-3 Dawid Kownacki 88 (karny)

Sędziował Stephan Klossner (Szwajcaria). Żółte kartki: Nurmela, Ylatupa – Łabojko, Bochniewicz.

FINLANDIA: Hugo Keto – Anselmi Nurmela (80 Aapo Halme), Leo Vaisanen, Richard Jensen, Nicholas Hamalainen – Mikael Soisalo, Kaan Kairinen (79 Eetu Vertainen), Sebastian Dahlstroem, Saku Ylatupa – Ilmari Niskanen (46 Lassi Lappalainen), Benjamin Kallman.

POLSKA: Kamil Grabara – Paweł Stolarski, Mateusz Wieteska, Paweł Bochniewicz, Kamil Pestka – Kamil Jóźwiak, Jakub Piotrowski, Jakub Łabojko, Sebastian Szymański (58 Konrad Michalak) – Filip Jagiełło (60 Bartosz Kapustka), Dawid Kownacki (90 Paweł Tomczyk).

Gole padły w II połowie. W 66. minucie po dośrodkowaniu Kapustki z rzutu rożnego kapitalnie na piłkę nabiegł Wieteska i silnym strzałem głową pokonał fińskiego golkipera. Za moment na tablicy wyników znów widniał remis. Do wyrównania znakomitym strzałem z dystansu doprowadził Lappalainen. Podopieczni Czesława Michniewicza otrząsnęli się bardzo szybko. Po rzucie rożnym piłkę starali się wybić fińscy obrońcy, ale przytomnie strącił ją Bochniewicz. Futbolówka trafiła pod nogi Wieteski, a obrońca reprezentacji Polski wślizgiem skierował ją do siatki.

W 82. minucie znów zrobiło się bardzo groźnie pod „świątynią” Grabary. Potężnym strzałem popisał się Ylatupa i polski golkiper tylko odprowadził piłkę wzrokiem. Ta na szczęście odbiła się od słupka, a dobitka okazała się niecelna. Polacy „zamknęli” mecz w 88. minucie. Wówczas Keto faulował w polu karnym Jóźwiaka, a „jedenastkę” na bramkę zamienił Kownacki.

Przed biało-czerwonymi jeszcze dwa mecze kwalifikacji do przyszłorocznych mistrzostw Europy. Najpierw na wyjeździe z Danią, a na koniec u siebie z Gruzją.