Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Piłka nożna > Wiadomości piłka nożna
Stolarski w Legii, Michalak w Lechii2018-08-15 20:24:00

Paweł Stolarski przenosi się na zasadzie transferu definitywnego do Legii Warszawa.


Stolarski trafił do Lechii Gdańsk w połowie sezonu 2013/14, przechodząc  z Wisły Kraków, której jest wychowankiem. 22-letni prawy obrońca wystąpił w sumie w 84 spotkaniach Biało-Zielonych, w których zdobył jedną bramkę i zanotował siedem asyst.


"Stolar" podpisał kontrakt z Lechią w dniu swoich 18. urodzin, które obchodził 28 stycznia 2014 roku. Po przenosinach do Gdańska rozegrał w zespole rundę wiosenną sezonu 2013/14. Kolejne rozgrywki natomiast spędził w pierwszoligowym wówczas Zagłębiu Lubin, gdzie swoje piłkarskie umiejętności rozwijał pod okiem trenera Piotra Stokowca, który teraz prowadzi Lechię. Następnie wrócił do Lechii, w której rozegrał trzy pełne sezony, będąc ważnym piłkarzem zespołu. Ponadto był również etatowym młodzieżowym reprezentantem Polski. 


Do Lechii z Legii przybył napastnik Konrad Michalak.


20-letni skrzydłowy to wychowanek Czarnych Żagań, z których trafił do Akademii Piłkarskiej Legii Warszawa, gdzie przechodził kolejne szczeble. W Ekstraklasie zadebiutował w końcówce 2016 roku, ale kolejną rundę sezonu spędził w pierwszoligowym Zagłębiu Sosnowiec. W zespole ze Śląska zagrał w 15 spotkaniach, wpisując się dwa razy na listę strzelców i raz asystując. Dobrą postawą zapracował na kolejny krok, jakim było wypożyczenie do Wisły Płock.


W zespole "Nafciarzy" prowadzonym wówczas przez Jerzego Brzęczka pokazał się z bardzo dobrej strony, wchodząc do Ekstraklasy bez żadnych kompleksów. Zagrał w 29 spotkaniach. Udało mu się zdobyć debiutanckiego gola na najwyższym poziomie rozgrywkom, do którego dołożył cztery asysty. Michalak to także etatowy reprezentant Polski, który jest ważnym zawodnikiem w układance Czesława Michniewicza.


lechia.pl, st

więcej wiadomości >>>

REKLAMA

REKLAMA

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty