Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Piłka nożna > Wiadomości piłka nożna
Kalendarz biało-czerwonych 20182018-07-31 22:37:00

Reprezentacja Polski do końca roku kalendarzowego rozegra jeszcze sześć spotkań – cztery w ramach rozgrywek Ligi Narodów oraz dwa mecze towarzyskie.


Ważne mecze także przed naszymi młodzieżówkami, które będą walczyć o miejsce na mistrzostwach Europy. Na dobrej drodze jest kadra U-21 będąca w grupie na pierwszym miejscu. O awanse zagrają także roczniki U-17 i U-19. W naszym kalendarzu uwzględniliśmy również kategorię U-20, która bierze udział w towarzyskim Turnieju Ośmiu Narodów i przygotowuje się do przyszłorocznych mistrzostw świata.


Reprezentacja Polski A 


Reprezentacja Polski pod wodzą nowego selekcjonera Jerzego Brzęczka na początku września przystąpi do zmagań w Lidze Narodów. Jest to nowy projekt UEFA, który odbywać się będzie jeszcze przed kwalifikacjami do mistrzostw Europy. Liga Narodów to rozgrywki, w których występować będą drużyny zrzeszone w UEFA. Zespoły zostały podzielone na cztery dywizje – od A do D. W Lidze Narodów jest o co grać, gdyż można zapewnić sobie udział na mistrzostwach Europy w 2020 roku. Awans zagwarantują sobie zespoły, które wygrają poszczególną dywizję.


Biało-czerwoni znaleźli się w tej pierwszej w grupie trzeciej razem z Portugalią i Włochami. Reprezentacja Polski zacznie od meczu wyjazdowego z Włochami. Po miesiącu naszą drużynę narodową czeka kolejne zgrupowanie przed dwoma październikowymi spotkaniami. Polacy ponownie zawitają na Stadionie Śląskim w Chorzowie, żeby zmierzyć z Portugalią, a później Włochami. Ostatni mecz w ramach rozgrywek Ligi Narodów Polska zagra w listopadzie na wyjeździe z Portugalią.


Poza meczami w Lidze Narodów biało-czerwonych czekają jeszcze dwa mecze towarzyskie. Pierwszy mecz kontrolny podopieczni selekcjonera Jerzego Brzęczka będzie miał miejsce we wrześniu, kilka dni później po spotkaniu z Włochami. Ostatnie spotkanie towarzyskie Polacy rozegrają w połowie listopada z Czechami.


Kalendarz meczów reprezentacji Polski do końca roku:

Włochy – Polska, Liga Narodów, 7 września 2018, 20:45

Polska – Irlandia, mecz towarzyski, 11 września 2018, 20:45

Polska – Portugalia, Liga Narodów, 11 października 2018, 20:45

Polska – Włochy, Liga Narodów, 14 października 2018, 20:45

Polska – Czechy, mecz towarzyski, 15 listopada 2018, 20:45

Portugalia – Polska, Liga Narodów, 20 listopada 2018, 20:45


Reprezentacja Polski U-21


Podopieczni trenera Czesława Michniewicza do końca roku kalendarzowego rozegrają jeszcze cztery spotkania. Młodzieżowcy są na bardzo dobrej drodze, żeby zapewnić sobie udział na przyszłorocznych mistrzostwach Europy do lat 21, które będą odbywać się na boiskach we Włoszech i San Marino. Po sześciu rozegranych spotkaniach biało-czerwoni mają 14 punktów i są na 1. miejscu z przewagą jednego „oczka” nad Danią.


Ważnym momentem w trwających eliminacjach było właśnie zwycięstwo biało-czerwonych nad Duńczykami, co pozwoliło wskoczyć Polakom na fotel lidera. Do końca kwalifikacji pozostały jeszcze 4 spotkania. Podczas zgrupowania we wrześniu biało-czerwoni będą gościć Wyspy Owcze, a później udadzą się do Finlandii. W październiku Polaków czekają jeszcze dwa decydujące mecze – najpierw o komplet punktów powalczą z Duńczykami, następnie z Gruzinami.


Kalendarz meczów reprezentacji Polski U-21 do końca roku:

Polska – Wyspy Owcze, kwalifikacje UEFA EURO U21, 7 września

Finlandia – Polska, kwalifikacje UEFA EURO U21, 11 września

Dania – Polska, kwalifikacje UEFA EURO U21, 12 października

Polska – Gruzja, kwalifikacje UEFA EURO U21, 16 października


Reprezentacja Polski U-20


Reprezentacja Polski do lat 20 bierze udział w towarzyskim Turnieju Ośmiu Narodów, a do końca bieżącego roku czekają ją jeszcze cztery mecze. Będzie to debiut w roli trenera tej drużyny młodzieżowej dla Jacka Magiery, który został ogłoszony nowym szkoleniowcem pod koniec marca. Jego podopieczni zgrupowanie rozpoczną na początku września, a po kilku dniach rywalizować będą z Włochami u siebie i Szwajcarami w delegacji. Miesiąc później biało-czerwoni wystąpią jeszcze w dwóch meczach. Najpierw podejmą Czechów, a później zmierzą się z Holendrami na wyjeździe.


Kalendarz meczów reprezentacji Polski U-20 do końca roku:

Polska – Włochy, Turniej Ośmiu Narodów, 6 września

Szwajcaria – Polska, Turniej Ośmiu Narodów, 10 września

Polska – Czechy, Turniej Ośmiu Narodów, 11 października

Holandia – Polska, Turniej Ośmiu Narodów, 16 października


Reprezentacja Polski U-19


Reprezentacja Polski do lat 19 (rocznik 2000) poznała rywali, z którymi zmierzy się w I rundzie eliminacji mistrzostw Europy. Podczas losowania, które odbyło się w Nyonie, traf skojarzył biało-czerwonych z Serbią, Irlandią Północną oraz Kazachstanem. To pierwszy etap eliminacji mistrzostw Europy, które w lipcu 2019 roku odbędą się w Armenii.


Na starcie eliminacji staną 52 drużyny, które zostały właśnie podzielone na 13 grup. W kolejnej fazie zagrają dwie najlepsze ekipy z każdej grupy, a także Portugalia i Niemcy, czyli najwyżej rozstawione zespoły zwolnione z gry w I rundzie. W następnym etapie 28 zespołów zostanie podzielonych na siedem grup, z których do turnieju finałowego awansują zwycięzcy. Stawkę ośmiu finalistów uzupełni gospodarz, Armenia.


Kalendarz meczów reprezentacji Polski U-19 do końca roku:

Polska – Szkocja, mecz towarzyski, 6 września

Polska – Szkocja, mecz towarzyski, 10 września

Polska – Macedonia, mecz towarzyski, 11 października

Walia – Polska, mecz towarzyski, 15 października

Irlandia Północna – Polska, UEFA U-19 Qualifying Round, 14 listopada

Polska – Kazachstan, UEFA U-19 Qualifying Round, 17 listopada

Polska – Serbia, UEFA U-19 Qualifying Round, 20 listopada


Reprezentacja Polski U-17


Reprezentacja Polski do lat 17, jak co roku weźmie udział w towarzyskim Turnieju o Puchar Syrenki. Tegoroczna edycja zostanie rozegrana we wrześniu. Na starcie obok biało-czerwonych staną Anglia, Belgia, Estonia, Norwegia, Portugalia, Rumunia oraz Węgry. Negocjacje prowadzone były przez wiele miesięcy, a efektem jest jedna z najsilniejszych obsad w historii turnieju. Daty oraz godziny meczów Turnieju o Puchar Syrenki nie zostały jeszcze potwierdzone.


Biało-czerwonych do lat 17 poza Turniejem o Puchar Syrenki czeka jeszcze turniej kwalifikacyjny. Na początku grudnia ubiegłego roku odbyło się losowanie pierwszej rundy eliminacji kwalifikacji mistrzostw Europy do lat 17, które rozgrywane będą w maju 2019 roku w Irlandii. Reprezentacja Polski trafiła do grupy siódmej i o awans do kolejnego etapu rozgrywek będzie walczyć z Francją, Finlandią oraz Luksemburgiem.


Do pierwszej rundy eliminacji mistrzostw Europy do lat 17 przystąpią 52 reprezentacje, które zostały podzielone na 13 grup po 4 drużyny. W Elite Round, czyli kolejnym etapie rozgrywek, zagrają po 2 najlepsze drużyny z każdej grupy, oraz 4 z trzecich miejsc, które osiągną najlepszy bilans z drużynami, które awansują w danej grupie. Występ na turnieju zapewniony mają już Anglia i Niemcy, które są najwyżej rozstawionymi zespołami.


W Elite Round o awans rywalizować będą 32 drużyny, które zostaną podzielone na 8 grup. Do finałów mistrzostw Europy zakwalifikują się zwycięzcy każdej grupy oraz 7 zespołów z miejsc drugich, mające najlepszy bilans z zespołami, które zajęły pierwsze i trzecie miejsce w grupie.


Kalendarz meczów reprezentacji Polski U-17 do końca roku:

Daty i rywale biało-czerwonych w Turnieju o Puchar Syrenki nie są jeszcze znane.

Polska – Finlandia, UEFA U-17 Qualifying Round, 25 października

Polska – Lukemburg, UEFA U-17 Qualifying Round, 28 października

Polska – Francja, UEFA U-17 Qualifying Round, 31 października


pzpn.pl

więcej wiadomości >>>

REKLAMA

REKLAMA

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty