Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Piłka nożna > Wiadomości piłka nożna
Sandecja chce ocalić od zapomnienia2018-07-25 21:05:00

Dziś ogłoszono start projektu "Ocalić od zapomnienia - Stwórzmy RAZEM Muzeum Sandecji".


O przyczynach zainaugurowania tej inicjatywy opowiedział prezes Miejskiego Klubu Sportowego "Sandecja" S.A., Tomasz Michałowski. - Przed kilkoma dniami odnalazły się bezcenne kroniki Klubu Sportowego Sandecja. Najstarsze z nich datowane są na lata 1932-1938. Z historykiem sportu sądeckiego, Piotrem Kazaną, zajmowałem się ich poszukiwaniami przez ostatnich 7 lat.


Cała akcja rozpocznie się 1 sierpnia i zakończy 29 września (w dniu meczu przeciwko ŁKS-owi Łódź). Udział może wziąć w niej każdy, kto do biura prasowego Klubu przy ul. Kilińskiego 47 przekaże dokumenty, fotografie, wycinki prasowe, sprzęt sportowy, trofea, proporczyki, stroje, nagrania filmowe i inne przedmioty związane z przeszłością Sandecji, oraz świadczące o dokonaniach jej sportowców. Dla uczestników tej inicjatywy przewidziano liczne nagrody, m.in. bezpłatne bilety i karnety na mecze "Biało-czarnych", wejściówki na inne interesujące imprezy, publikacje sportowe i historyczne, a także liczne mniejsze niespodzianki.


Prezes zadeklarował również, iż pierwsze osoby zgłosiły już możliwość udostępnienia swoich bezcennych przedmiotów, m.in. córka dziennikarza sportowego, Daniela Weimera - Anna (mowa o zapiskach zmarłego przed rokiem żurnalisty i sympatyka klubu), oraz byli i obecni zawodnicy Sandecji. Wszystkie przedmioty zostaną poddane archiwizacji za pomocą fotografii, po czym zostaną przekazane do Muzeum Okręgowego w Nowym Sączu. W ciągu najbliższych kilku lat powstanie również strona internetowa, na której eksponaty zostaną zaprezentowane w ramach muzeum cyfrowego. 


sandecja.pl

więcej wiadomości >>>

REKLAMA

REKLAMA

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty