Strona główna > Piłka nożna > Wiadomości piłka nożna
Puchar Reymana dla Wisły, Biała Gwiazda pokonała Monaco w rzutach karnych2018-07-08 09:57:00

W wyjątkowym meczu towarzyskim, w którym rywalem Białej Gwiazdy był wicemistrz Francji, AS Monaco, a stawką był Puchar Henryka Reymana krakowianie pokonali ekipę z Księstwa po rzutach karnych! W regulaminowym czasie gry mecz zakończył się remisem 1:1 po golach Pietrzaka i Isidora, a niewykorzystany karny Almamy'ego Toure zdecydował o ostatecznym triumfie Wisły.

5:4 Touré

Sędziował Tomasz Musiał z Krakowa. Żółta kartka: Basha (Wisła). Widzów 4723.

Wisła: Buchalik (46 Lis) - Bartkowski (46 Bartosz), Wasilewski (46 Sadlok), Kokoszka, Pietrzak (46 Grabowski) - Plewka (46 Laskoś), Basha (62 Grym) - Košt’ál (46 Boguski), Wojtkowski (46 Kort), Małecki (59 Śliwa) - Kolar (46 Ondrašek).

Monaco: Benaglio (46 Sy) - Grandsir (46 N’Gakoutou), Jemerson (46 Badiashile), Raggi (46 Touré), Serrano (46 Diakhaby) - Ghezzal (46 Mboula), Faivre (46 Boschilla), N’Doram (72 Faivre), Lopes (46 Diop) - Bongiovanni (46 Isidor), Geubbels (46 Navarro).

Drużyna AS Monaco rozgrywała swój pierwszy mecz podczas przedsezonowych przygotowań. Dla Białej Gwiazdy starcie z ośmiokrotnym mistrzem Francji było z kolei piątym spotkaniem testowym. Jednak bez wątpienia starcie to było szczególnym - nie zawsze można się mierzyć z gwiazdami pokroju Diego Benaglio, Jemersona, czy odkrycia poprzednich rozgrywek Ligue 1, Rony Lopes. Wszyscy trzej wyżej wymienieni gracze wybiegli w podstawowym składzie ekipy Leonardo Jardima, a oprócz nich znaleźli się w niej także m.in. uczestnik półfinałów Ligi Mistrzów z sezonu 2016/2017, Andrea Raggi, podstawowy zawodnik Czerwono-Białych, Rachid Ghezzal, czy najdroższy 16-latek w historii - Willem Geubbels, dla którego był to debiut po transferze z Olympique Lyon. Cena za piłkarza urodzonego w sierpniu 2001 roku wyniosła, bagatela, 20 milionów euro!

W składzie Wisły od pierwszych minut wybiegli między innymi testowany Adam Kokoszka oraz kapitan Patryk Małecki, który już po sześciu minutach popisał się asystą przy bramce, która zaskoczyła piłkarzy z Księstwa. Prostopadłe podanie w pole karne trafiło do Rafała Pietrzaka, ten poprawił sobie futbolówkę i uderzył prawą nogą tak, że piłka trafiła do siatki między nogami 61-krotnego reprezentanta Szwajcarii, Diego Benaglio.

W 60. minucie goście wyrównali. Z dystansu uderzał Boschilia, piłka odbiła się od jednego z wiślaków tak, że idealnie mógł do niej dołożyć głowę Wilson Isidor. Niekryty 17-latek uderzeniem główką nie dał szans Mateuszowi Lisowi.

W meczu przeważali goście, ale po 90 minutach był remis 1:1. O losach Pucharu Henryka Reymana musiały decydować rzuty karne. Te lepiej wykonywali wiślacy, którzy strzelili wszystkie pięć jedenastek. W piątej serii pomylił się Almamy Touré i puchar został w Krakowie!