Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Piłka nożna > Wiadomości piłka nożna
Robert Lewandowski: Każdy z trzech meczów będzie ważny2018-05-30 19:19:00

– Czy jesteśmy silniejszą reprezentacją niż dwa lata temu? Nie ma to znaczenia. Gramy z lepszymi rywalami niż w eliminacjach, z lepszymi od tych, poza Niemcami, z którymi graliśmy we Francji. Na mundialu każdy z trzech meczów będzie ważny – powiedział Robert Lewandowski, kapitan reprezentacji Polski na środowej konferencji prasowej w trakcie zgrupowania w Arłamowie.


Robert Lewandowski o zmęczeniu sezonem:


Jak spojrzymy na to, ile minut mniej rozegrałem przed mistrzostwami Europy we Francji, a tym mundialem to różnica jest spora. Wierzę, że będzie widoczna moja świeżość, bo w Euro 2016 brakowało mi tego. Jesteśmy o to mądrzejsi, jestem pewny, że przygotowania będą dla mnie z korzyścią, by forma, dynamika przyszła w odpowiednim momencie. To co było w sezonie jest za mną, mam sporo czasu, by jak najlepiej się przygotować.


… o mentalnym nastawieniu na mistrzostwa świata:


Każdy z trzech meczów będzie ważny. Mentalnie musimy być przygotowani na każdą sytuację, na każde problemy. Nie tylko pomiędzy meczami, ale także w sytuacjach na boisku. Nie będziemy się skupiać wyłącznie na pierwszym spotkaniu, ale na trzech, bo w każdym musimy zdobywać punkty.


… o doświadczeniu z mistrzostw Europy w 2016 roku:


Poza Euro 2016 nie mieliśmy dużego doświadczenia, osiągnęliśmy minimum i trochę więcej, a więc w kilkudziesięciu procentach te doświadczenia z turnieju, kolejnych meczów i karier w klubach nam pomoże. Ale takich reprezentacji jak nasza jest wiele. Przystępując do spotkań musimy być spokojni, a nie przemotywowani. Chcemy pokazać swoją najlepszą piłkę. Musimy dołożyć inne elementy do biegania, bo nim nie zdobędzie się na mundialu zbyt wiele punktów. Mamy dużo czasu na przygotowania, aby dojść do odpowiedniej formy i w tym doświadczenie może już mieć spore znaczenie.


pzpn.pl

więcej wiadomości >>>

REKLAMA

REKLAMA

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty