Strona główna > Piłka nożna > Wiadomości piłka nożna
Porażka Cracovii na koniec sezonu2018-05-20 10:05:00

Cracovia pożegnała sezon w ekstraklasie porażką 1-4 z Pogonią Szczecin. Pasy zajęły 9. miejsce w tabeli.

37. kolejka: Cracovia - Pogoń Szczecin 1-4 (1-2)

0-1 Kamil Drygas 9

0-2 Adam Frączczak 20

1-2 Krzysztof Piątek 45+1 (karny)

1-3 Adam Frączczak 60

1-4 Adam Frączczak 78

Sędziował Mariusz Złotek (Gorzyce). Żółte kartki: Helik, Dytiatiev - Hołota, Matynia, Niepsuj, Walukiewicz. Widzów 2193.

CRACOVIA: Wilk - Datkovic, Helik, Dytiatiev, Pestka (61 Siplak) - Wdowiak, Dimun, Hernandez, Culina (46 Ferraresso) - Piątek (87 Rakoczy), Brock-Madsen.

POGOŃ: Bursztyn - Niepsuj, Walukiewicz, Dvali, Matynia - Drygas, Hołota - Frączczak, Kowalczyk (71 Błanik), Buksa (81 Listkowski) - Zwoliński (66 Benedyczak).

W 4. minucie Helik trafił głową do siatki gości, ale sędzia gola nie uznał, gdyż - jego zdaniem - wcześniej, parę metrów obok, był faulowany Niepsuj. Z powtórek tv wynika, iż decyzja arbitra była kontrowersyjna...

Pięć minut później Pogoń objęła prowadzenie. Drygas przymierzył z 20 m w lewy, dolny róg. W 20. minucie z kolei z 25 m w prawy, dolny róg trafił Frączczak i było 0-2. Nie bez winy był chyba Wilk.

Między 31. a 35. minutą trzech okazji nie wykorzystał Piątek, pudłując z kilku metrów. Mógł mieć hat-trick i szansę na tytuł króla ligowych strzelców. Pod koniec I połowy za faul Frączczaka na Hernandezie Pasy dostały karnego. Piątek strzelił bezbłędnie, to jego 21. trafienie w tym sezonie, w tym 9. z 11 m.

Po przerwie lekką przewagę mieli gospodarze, ale gole zdobywała Pogoń. W 60. minucie Buksa dojrzał na prawej stronie Frączczaka, który z 10 m uderzył w dalszy róg. Piłka odbiła się od słupka i wpadła do siatki. W 78. minucie Frączczak skompletował hat-trick, tym razem precyzyjnym strzałem z ponad 20 m w lewy, dolny róg.

Krakowianie mogli w końcówce poprawić dorobek, ale w 85. minucie Piątek główkował z 5 m w bramkarza, a w 90+1. minucie po "główce" Dytiatieva futbolówka poszybowała nad poprzeczką.

Cracovia zanotowała w minionym sezonie 13 zwycięstw, 11 remisów i 13 porażek.