Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Piłka nożna > Wiadomości piłka nożna
Nawałka zmniejszył kadrę do 32 piłkarzy2018-05-18 18:06:00

Selekcjoner reprezentacji Polski, Adam Nawałka, ogłosił kadrę drużyny narodowej na zgrupowania w Juracie i Arłamowie, które będą bezpośrednim etapem przygotowań do mistrzostw świata 2018. Na liście znalazło się 32 powołanych zawodników. Pierwsze zgrupowanie rozpocznie się w poniedziałek, 21 maja.


Skład reprezentacji Polski na zgrupowania:

BRAMKARZE: Bartosz Białkowski, Łukasz Fabiański, Łukasz Skorupski, Wojciech Szczęsny

OBROŃCY: Jan Bednarek, Bartosz Bereszyński, Thiago Cionek, Kamil Glik, Artur Jędrzejczyk, Marcin Kamiński, Tomasz Kędziora, Michał Pazdan, Łukasz Piszczek

POMOCNICY: Jakub Błaszczykowski, Paweł Dawidowicz, Przemysław Frankowski, Jacek Góralski, Kamil Grosicki, Grzegorz Krychowiak, Rafał Kurzawa, Karol Linetty, Krzysztof Mączyński, Sławomir Peszko, Maciej Rybus, Sebastian Szymański, Piotr Zieliński, Szymon Żurkowski

NAPASTNICY: Dawid Kownacki, Robert Lewandowski, Arkadiusz Milik,  Łukasz Teodorczyk, Kamil Wilczek


Z listy 35 wcześniej powołanych do szerokiego składu wypadli: Damian Kądzior, Maciej Makuszewski i Krzysztof Piątek.


Komentarz selekcjonera Adama Nawałki:

– Przystępujemy do najważniejszego etapu przygotowań do Mundialu 2018. Zgrupowania odbędą się w sprawdzonych ośrodkach – Juracie i Arłamowie. Po ich zakończeniu rozegramy mecze z Chile w Poznaniu i Litwą w Warszawie.

Selekcji dokonaliśmy na podstawie dogłębnej analizy gry w reprezentacji i w klubach. Skład kadry jest stabilny i oparty na piłkarzach sprawdzonych we wcześniejszych meczach, które potwierdziły siłę drużyny.

Szansę wyjazdu na turniej do Rosji będą mieli również zawodnicy młodego pokolenia, którzy w obecnym sezonie wyróżniali się w rozgrywkach ligowych. Przed nami wielkie wyzwanie, jakim są mistrzostwa świata.

Przystępując do rywalizacji z najlepszymi drużynami naszego globu, musimy być optymalnie przygotowani w każdym aspekcie. Chcemy maksymalnie wykorzystać czas od zakończenia rozgrywek ligowych i pucharowych do pierwszego meczu turnieju z Senegalem w Moskwie. Czeka nas intensywna praca w oparciu o szczegółowy plan, uwzględniający wszystkie elementy przygotowania i indywidualizację obciążeń treningowych.

Ostateczną, 23-osobową kadrę na mistrzostwa świata w Rosji ogłoszę 4 czerwca w trakcie zgrupowania w Arłamowie.


pzpn.pl, st

więcej wiadomości >>>

REKLAMA

REKLAMA

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty