Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Piłka nożna > Wiadomości piłka nożna
Pawło Ksionz piłkarzem Sandecji2018-02-23 22:43:00

Nowym piłkarzem Sandecji Nowy Sącz został ukraiński skrzydłowy, Pawło Ksionz. 31-letni zawodnik podpisał umowę z "Biało-czarnymi" na pół roku z opcją przedłużenia jej o kolejne 12 miesięcy.


W ciągu całej swojej kariery seniorskiej Ksionz grał wyłącznie w klubach ze swojego kraju. Jako zawodnika Dynama Kijów wielokrotnie wypożyczano go do nieco słabszych ekip: Howerły Użhorod (wówczas pod nazwą Zakarpatia), Ilicziwieciu Mariupol (obecne FK), FK Charków i PFK Oleksandria. W 2011 roku został zawodnikiem tego ostatniego klubu, w którym grał do marca 2012 roku.


Wówczas odszedł do Karpat Lwów, z którymi spędził 1,5 roku swojej kariery, po czym ponownie został wypożyczony, tym razem do Metalista Charków. W kolejnym sezonie przez pół roku bronił barw Dnipro Dniepropietrowsk, po czym powrócił do Karpat, z którymi związany był aż do końca 2017 roku. W 2015 roku wystąpił jedyny raz w barwach reprezentacji Ukrainy. 9 czerwca zagrał w wygranym 2-1 pojedynku towarzyskim z Gruzją. Wcześniej jedenastokrotnie reprezentował swój kraj w drużynie U-19.


sandecja.pl

więcej wiadomości >>>

REKLAMA

REKLAMA

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty