Strona główna > Piłka nożna > Wiadomości piłka nożna
Futsal: Remis z Rosją2018-01-30 23:40:00

Prawdziwy dreszczowiec zafundowali naszym kibicom reprezentanci Polski w futsalu w pierwszym występie na mistrzostwach Europy po 17 latach przerwy. W meczu z wicemistrzem Europy i świata, Rosją, grali bardzo ofiarnie i walecznie. Po bramkach w końcówce spotkania zremisowaliśmy 1-1. W czwartek biało-czerwoni zagrają Kazachstanem.

Lublana: Rosja – Polska 1-1 (0-0)

1-0 Chishkala 36

1-1 Kubik 40

ROSJA: Zamtaradze – Eder Lima, Robinho, Davydov, Chishkala oraz Putilov, Lyskov, Romulo, Milovanov, Abramov, Niyazov, Abramovich, Afanasyew, Esquerdinha.

POLSKA: Kałuża – Zastawnik, Lutecki, Mikołajewicz, Popławski oraz Widuch, Kubik, Dewucki, Cyman, Gładczak, Mizgajski, Solecki, Wojciechowski.

W końcowych minutach raz to pod jedną, raz pod drugą bramką wiele się działo. Gdy Polacy coraz częściej myśleli o skarceniu rywala sami dostali bramkę. Na strzał z lewej strony zdecydował się Chishkala. Wyrównał strzałem rozpaczy Kubik. Dzięki temu Polacy sprawili niespodziankę, remisując na inaugurację rywalizacji w fazie grupowej mistrzostw Europy z faworyzowanymi Rosjanami 1-1!

W meczu otwarcia mistrzostw Europy Słowenia zremisowała z Serbią 2-2. W czwartek Polska zagra z Kazachstanem