Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Piłka nożna > Wiadomości piłka nożna
Liga Narodów: Portugalia i Włochy rywalami biało-czerwonych2018-01-24 14:38:00

W Lozannie wylosowane zostały wszystkie grupy piłkarskiej Ligi Narodów. Reprezentacja Polski mierzyć się będzie z Włochami i Portugalią.


Wyniki losowania:

Dywizja A:

Grupa 1: Niemcy, Francja, Holandia

Grupa 2: Belgia, Szwajcaria, Islandia

Grupa 3: Portugalia, Włochy, POLSKA

Grupa 4: Hiszpania, Anglia, Chorwacja


Terminarz rozgrywek w "polskiej" grupie, wszystkie mecze w 2018 roku:

Piątek, 7 września: Włochy - Polska (20:45)

Poniedziałek, 10 września: Portugalia - Włochy (20:45)

Czwartek, 11 października: Polska - Portugalia (20:45)

Niedziela, 14 października: Polska - Włochy (20:45)

Sobota, 17 listopada: Włochy - Portugalia (20:45)

Wtorek, 20 listopada: Portugalia - Polska (20:45)


Dywizja B:

Grupa 1: Słowacja, Ukraina, Czechy

Grupa 2: Rosja, Szwecja, Turcja

Grupa 3: Austria, Bośnia i Hercegowina, Irlandia Północna

Grupa 4: Walia, Irlandia, Dania


Dywizja C:

Grupa 1: Szkocja, Albania, Izrael

Grupa 2: Węgry, Grecja, Finlandia, Estonia

Grupa 3: Słowenia, Norwegia, Bułgaria, Cypr

Grupa 4: Rumunia, Serbia, Czarnogóra, Litwa


Dywizja D:

Grupa 1: Gruzja, Łotwa, Kazachstan, Andora

Grupa 2: Białoruś, Luksemburg, Mołdawia, San Marino

Grupa 3: Azerbejdżan, Wyspy Owcze, Malta, Kosowo

Grupa 4: Macedonia, Armenia, Liechtenstein, Gibraltar


Adam Nawałka: Mecze z Portugalią to okazja do małego rewanżu


– Po każdym losowaniu jestem zadowolony, bo podchodzę do nich z dużym dystansem. Nie ma sensu się nad tym zastanawiać wcześniej, na kogo chciałbym trafić. Nie marnuję energii na to, na co nie mam żadnego wpływu. Cieszę się, że trafiliśmy do atrakcyjnej grupy, zarówno pod kątem szkoleniowym, jak i dla kibiców. Do startu jest jeszcze trochę czasu, najpierw czeka nas mundial – powiedział po losowaniu grup Ligi Narodów selekcjoner reprezentacji Polski Adam Nawałka.


– Portugalia jest świetnym przeciwnikiem. To zespół z absolutnie najwyższej półki, mistrz Europy. Będzie to okazja do małego rewanżu za ćwierćfinał EURO 2016. Włochy również będą ciekawym rywalem. Nie zakwalifikowali się na przyszłoroczny mundial, więc na pewno bardzo ambicjonalnie podejdą do tych rozgrywek. Brak awansu to wielka tragedia dla tamtejszego futbolu, ale nie zmienia to faktu, że Włosi mają piłkarzy na najwyższym poziomie. Szkolenie również funkcjonuje tam doskonale. Dużo czasu spędziłem na stażach we włoskich klubach, poznałem od podszewki struktury kształcenia młodych piłkarzy. Włosi mają też dopracowaną do perfekcji taktykę, są doskonale przygotowani fizycznie i na pewno szybko wrócą do światowej czołówki – dodał.


– Cieszy mnie fakt, że skonfrontujemy swoje umiejętności z włoskim stylem gry. Nasi przyszli rywale mogą grać zarówno w 4- jak i w 3-osobowym bloku defensywnym, będzie to dla nas cenne doświadczenie i świetna forma przygotowań do mistrzostw Europy – ocenił Adam Nawałka.


– Dobrym pomysłem jest gra na innych stadionach niż PGE Narodowy. Kadra zyskała ogromną popularność, wielu kibiców chce ją oglądać na żywo. Tym razem będą mogli zobaczyć mecz w innym mieście niż Warszawa – zakończył selekcjoner reprezentacji Polski.


Zbigniew Boniek: Serce zabiło mocniej


– Czekają nas naprawdę atrakcyjne pojedynki, które dostarczą wielu emocji. Teraz najważniejsze są jednak mistrzostwa świata 2018 i wracamy do przygotowań do rosyjskiego mundialu – skomentował losowanie w Lozannie Zbigniew Boniek, prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej.


– Już sama ceremonia losowania, podział na dywizje i koszyki pokazały, że przed nami bardzo ciekawa forma rozgrywek, która dostarczy wielu emocji. Nie będzie już meczów towarzyskich, a same starcia o stawkę, w których będzie można wywalczyć nawet awans na mistrzostwa Europy. Rywalizacja będzie także skutkowała awansem do wyższej grupy w Lidze Narodów lub spadkiem do niższej. Myślę, że kibice będą zadowoleni – ocenia ideę Ligi Narodów UEFA Zbigniew Boniek.


– Wylosowane grupy są bardzo atrakcyjne i czeka nas wiele fantastycznych meczów. My trafiliśmy na Włochów i Portugalczyków. Serce zabiło mocniej. Italia to mocna futbolowa nacja, która jest mi bliska, fajnie będzie ich gościć w Polsce. Włosi nie awansowali na mistrzostwa świata w Rosji i za wszelką będą chcieli się teraz odbudować i wrócić do wielkiej piłki. Wolę rywalizować z nimi, niż na przykład ze Szwajcarią – przyznaje prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej.


– Z Portugalią mierzyliśmy się w 1/4 finału EURO 2016 we Francji. Przypomnę, że walczyliśmy jak równy z równym i w regulaminowym czasie gry padł remis. Przegraliśmy dopiero po serii rzutów karnych, a później Portugalczycy zostali mistrzami Europy. Jesienią będziemy mieli okazję zagrać po raz kolejny i na pewno znowu damy z siebie wszystko. Teraz najważniejsze są jednak mistrzostwa świata 2018 i wracamy do przygotowań do rosyjskiego mundialu – zakończył Zbigniew Boniek.


pzpn.pl





więcej wiadomości >>>

REKLAMA

REKLAMA

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty