Strona główna > Piłka nożna > Wiadomości piłka nożna
Sparing: Biała Gwiazda przegrała z Puszczą2017-11-21 22:18:00

W meczu towarzyskim rozegranym w Myślenicach, Wisła Kraków uległa Puszczy Niepołomice 2-3. Gole dla I-ligowców zdobyli zawodnicy testowani.

Wisła Kraków - Puszcza Niepołomice 2-3 (2-1)

0-1 Alex 16

1-1 Tibor Halilović 28

2-1 Kamil Wojtkowski

2-2 Kacper Górski 75

2-3 Adrian Zarzecki 90

WISŁA: Cuesta - Pietrzak, Laskoś (63 Jeziorski), Świątko, Wasilewski (63 Skórski) - Małecki, Wojtkowski (46 Malik), Haliliović (46 Košťál), Bartosz, Cywka - Bałaniuk (46 Zé Manuel).

PUSZCZA: Sobieszczyk - Zagórski (46 Górski), Lepiarz, Zarzecki, Furtak (46 Mikulec), Alex, Uwakwe (46 Skrypkar), Ziętarski (46 Marquinhos, 63 Mikołajczyk), Gęsior (82 Kaszubowski), Rafael (46 Leleno), Nowak (46 Zawadzki).

W zespole Wisły zadebiutował Marcin Wasilewski.

16. minuta przyniosła gola dla drużyny przyjezdnej. Kapitalnym uderzeniem popisał się testowany gracz Puszczy - Alex, który umieścił futbolówkę idealnie w lewym „okienku”.

W 28. minucie na listę strzelców wpisał się Tibor Halilović, który wykorzystał dokładne podanie Denysa Bałaniuka. Niebawem Wojtkowski pewnym strzałem z woleja posłał piłkę między nogami Sobieszczyka. Do przerwy było więc 2-1.

W drugiej odsłonie spotkania na boisku pojawili się Zé Manuel, Košťál i młody Dawid Malik. Na kolejne 45 minut nie wyszli już natomiast zdobywcy dwóch bramek, a także Denys Bałaniuk, który doznał lekkiego urazu.

Wisła pod przewodnictwem kapitana - którym był dzisiaj Małecki - kontrolowała grę, rozgrywając piłkę na połowie przeciwnika. Raz po raz można było usłyszeć pokrzykiwania „Wasyla”, który próbował udzielać dobrych rad mniej doświadczonym kolegom. Po godzinie gry były piłkarz Anderlechtu opuścił plac gry, a jego miejsce zajął Skórski.

W 75. minucie spore zamieszanie w polu karnym wykorzystał Górski, który doprowadził do wyrównania. Gol ten był o tyle zaskakujący, że piłkarze Puszczy w drugiej połowie nie stworzyli sobie dotychczas żadnej klarownej sytuacji. Do końca rywalizacji Wisła próbowała jeszcze przechylić szalę na swoją korzyść, ale zupełnie niespodziewanie, ostatecznie to I-ligowa Puszcza zadała rozstrzygający cios.