Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Piłka nożna > Wiadomości piłka nożna
Adam Nawałka: Zaczynamy etap przygotowań do mundialu2017-11-05 23:37:00

- Jesteśmy po chwilach radości, jakie dostarczyły nam ostatnie zwycięskie spotkania z Armenią i Czarnogórą. W dobrym stylu zrealizowaliśmy cel, który był wcześniej założony. Teraz zaczynamy etap przygotowań do mistrzostw - powiedział Adam Nawałka na pierwszej konferencji rozpoczynającej zgrupowanie przed meczami z Urugwajem (10.11, Warszawa) i Meksykiem (13.11, Gdańsk).


O specyfice pracy w kolejnych miesiącach: 

Był ramowy plan, teraz szczegółowo go dopracowujemy. Plan przygotowań do meczów również jest: pod względem taktycznym, mentalnym. Będziemy bazować na doświadczeniu z przygotowań Euro 2016, gdy nie eksperymentowaliśmy, wykorzystywaliśmy maksymalnie potencjał zespołu.


O doświadczeniach z Euro 2016: 

Korzystamy z doświadczeń, które nabraliśmy przed mistrzostwami Europy. Te przygotowania były na bardzo dobrym poziomie, efekty były widoczne w trakcie turnieju, zarówno jeśli chodzi o organizację w obronie, jak i w przejściach do ofensywy, a także przygotowania fizycznego. Teraz chcemy powtórzyć program przygotowań, choć wprowadzając korekty, ponieważ mamy pełną analizę.


O urazie Roberta Lewandowskiego: 

Robert Lewandowski rozegrał pełne spotkanie wczoraj, ale czuje pewien dyskomfort. Dzisiaj przejdzie badania rezonansem i po nich podejmiemy decyzję. Roberta dawał sygnały, że jest dobrze, ale nie wolno podejmować najmniejszego ryzyka, by wcześniejsze przeciążenie nie przeszło w stan przewlekły. Chcemy minimalizować ryzyko, a nie je podnosić, nie narażać zawodników na nieprzygotowanie do spotkań w reprezentacji i w klubie. Robert gra wszystkie mecze z niesamowitą intensywnością, więc tym bardziej czekamy z decyzją.


O nowym systemie taktycznym: 

Chcemy poszerzyć nasze możliwości taktyczne. Naszym bardzo dobrym ustawieniem jest to z czwórką obrońców i je będziemy doskonalić, natomiast jest świetna okazja, by spróbować coś innego, rozegrać kilka spotkań w nowym systemie, a potem zadecydować. Ustawienie analizujemy pod kątem gry, by jedną zmianą wrócić do podstawowego systemu, by było to praktyczne i efektywne w trakcie meczu lub nawet przed meczem.


O przemęczeniu i oszczędzaniu zawodników: 

Mamy w planie indywidualnie podchodzić do tego, czy zawodnicy będą wykorzystani w drugim meczu ze względu na przeciążenia. Jednak o tym zadecydujemy w trakcie zgrupowania i po spotkaniu z Urugwajem. Wierzymy, że wszyscy zakończą zgrupowanie w doskonałej kondycji fizycznej. Chcemy minimalizować ryzyko kontuzji, stąd plan, by kilku piłkarzy już wcześniej zaczęło przygotowywać się do meczów ligowych. Część gra trzy mecze w tygodniu, jesień to najtrudniejszy okres dla zawodników. A my na wiosnę chcemy mieć ich już w jak najlepszym stanie przygotowanych na wiosnę i już przed MŚ.


pzpn.pl

więcej wiadomości >>>

REKLAMA

REKLAMA

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty