Strona główna > Piłka nożna > Wiadomości piłka nożna
Pierwsze gole i pierwsze zwycięstwo Sandecji2017-08-07 18:09:00

W 4. kolejce piłkarskiej ekstraklasy debiutująca w niej Sandecja zdobyła nie tylko pierwszego gola, ale i odniosła pierwsze zwycięstwo. Sądeczanie pokonali w niedzielę w wyjazdowym meczu zespół wicemistrza Polski, Jagiellonię Białystok, 3-1!

Jagiellonia Białystok - Sandecja Nowy Sącz 1-3 (1-1)

0-1 Aleksandar Kolev 25

1-1 Dawid Szufryn 35 (samob.)

1-2 Mateusz Cetnarski 50

1-3 Wojciech Trochim 86 (karny)

Sędziował Szymon Marciniak (Płock). Żółte kartki: Kwiecień, Guilherme (Jagiellonia). Widzów 11 399.

JAGIELLONIA: Kelemen - Burliga (83 Kwiecień), Runje, Tomelin, Guilherme - Romanchuk, Grzyb (78 Świderski) - Cernych, Pospisil, Novikovas - Sheridan (74 Sekulski).

SANDECJA: Gliwa - Kuban, Szufryn, Krachunov, Mraz (46 Piszczek) - Danek, Kasprzak, Piter-Bucko, Cetnarski (64 Trochim), Brzyski - Kolev (71 Dudzic).

Pierwszy kwadrans należał do gospodarzy. Okazje mieli Pospisil i Cernych, a najlepszą w 15. minucie Sheridan, który dostał piłkę od Novikovasa z prawego skrzydła, ale z 5 m spudłował.

W 25. minucie nastąpił historyczny moment dla sądeczan, którzy zdobyli swego pierwszego gola w ekstraklasie. Piter-Bucko zagrał długą piłkę do Brzyskiego, ten wygrał po lewej stronie pojedynek z Novikovasem, wbiegł w pole karne, po czym podał do tyłu, na 15. metr, skąd Bułgar Kolev trafił do siatki. Sędzia Marciniak sprawdził jeszcze poprzez system VAR, czy przypadkiem Brzyski nie był na spalonym, ale wszystko było OK.

W 29. minucie mogło być 0-2. Danek otrzymał prostopadłe podanie od Koleva, ale w sytuacji sam na sam nie zdołał pokonać Kelemena.

Jagiellonia, mimo optycznej przewagi, nie oddała w I połowie ani jednego celnego strzału, a mimo to w 35. minucie wyrównała. Z wolnego dośrodkował Novikovas, do "główki" wyskoczył Sheridan, piłka odbiła się od ramienia próbującego mu przeszkodzić Szufryna, po czym - zmyliwszy golkipera - wpadła do bramki.

Zaraz po przerwie Sandecja po raz drugi objęła prowadzenie. Danek zagrał z lewego skrzydła na dalszy słupek, a Cetnarski z bliska wepchnął futbolówkę do siatki.

Gospodarze rzucili się do odrobienia straty, ale nie potrafili pokonać dobrze zorganizowanej defensywy rywali. Najbliżej powodzenia byli Pospisil w 66. i Runje w 83. minucie. W pierwszym przypadku solowy przebój Czecha zakończony uderzeniem z 15 m powstrzymał Gliwa, a w drugim strzał Chorwata z 10 m był niecelny.

Zamiast 2-2, w 86. minucie było 1-3. Dudzic przeprowadził rajd prawą stroną boiska, wbiegł w pole karne, gdzie nieprzepisowo zatrzymał go Guilherme. Po analizie VAR arbiter podyktował jedenastkę, którą pewnie wykorzystał Trochim. Radość sądeczan z powodu pierwszego zwycięstwa była ogromna.