Strona główna > Piłka nożna > Wiadomości piłka nożna
Biała Gwiazda grała do końca doliczonego czasu2017-08-05 01:03:00

W 4. kolejce piłkarskiej ekstraklasy Wisła Kraków wygrała wyjazdowy mecz z Wisłą Płock 1-0. Zwycięskiego gola zdobył Hiszpan Carlos Lopez w 90+5. minucie,

Wisła Płock - Wisła Kraków 0-1 (0-0)

0-1 Carlos Lopez 90+5

Sędziował Bartosz Frankowski (Toruń). Żółte kartki: Boguski, Głowacki (WK). Widzów 5001.

PŁOCK: Kiełpin - Stefańczyk, Sielewski, Byrtek, Stępiński - Reca, Furman, Rasak, Merebashvili (90+5 Pirvulescu) - Lebedyński (76 Dźwigała), Biliński (66 Piątkowski).

KRAKÓW: Cuesta (55 Buchalik) - Cywka, Głowacki, Gonzalez, Sadlok - Velez, Brlek - Boguski (69 Bartosz), Lopez, Małecki - Brożek (78 Halilovic).

W I połowie gospodarze mieli 61 procent posiadania piłki, ale w kornerach widoczna była przewaga krakowian (8:0).

Najlepszą sytuację mieli przyjezdni. W 34. minucie Sadlok podał do Lopeza, a ten będąc przed bramkarzem uderzył nad poprzeczką. Tuż przed przerwą Stefańczyk omal nie zdobył samobójczego gola...

W drugiej części gry nadal niewiele się działo. Goście mieli swoją szansę w 73. minucie, lecz z 5 m uderzył bardzo niecelnie. Później dwie świetne okazje wypracowali płoccczanie. W 81. minucie strzał Piątkowskiego obronił Buchalik, a w 90+3. minucie Piątkowski strzelił nad poprzeczką.

Arbiter przedłużył spotkanie o 7 minut. W 90+5. minucie po fatalnym kiksie Byrtka Bartosz zgrał piłkę głową do Lopeza, który mierzonym uderzeniem z 10 m pokonał Kiełpina. Dosyć niespodziewany epilog wiślackich derbów...