Strona główna > Piłka nożna > Wiadomości piłka nożna
Kazachowie za mocni dla Legii2017-07-26 21:57:00

W III rundzie eliminacji Ligi Mistrzów Legia przegrała wyjazdowy mecz w Kazachstanie z FK Astana 1-3. Rewanż 2 sierpnia o godz. 20:45 w Warszawie.

FK Astana - Legia Warszawa 3-1 (2-0)

1-0 Kabananga 36

2-0 Majeuski 45+1

2-1 Sadiku 78

3-1 Twumasi 90+4

FK ASTANA: Mokin - Szomko, Anicic, Logwinenko, Szitow - Muzikow, Kleinheisler (80 Grahovac), Majevski, Twumasi - Despotovic (20 Murtazajew, 89 Postikow), Kabananga.

LEGIA: Malarz - Jędrzejczyk, Dąbrowski, Pazdan, Hlousek - Moulin, Mączyński - Guilherme, Hamalainen (70 Sadiku), Nagy (63 Pasquato) - Kucharczyk (83 Michalak).

W 36. minucie w zamieszaniu w polu karnym Kabananga (DR Kongo) zdołał oddać strzał. Piłka odbiła się od nogi Pazdana, zmieniła tor lotu i zmyliła Malarza. Chwilę przed przerwą natomiast futbolówkę nad 18. metrze przyjął Majeuski (Białoruś), przymierzył po długim rogu i było 2-0 dla gospodarzy.

W 78. minucie Pasquato (Włochy) dośrodkował z prawego skrzydła do Kucharczyka, ten wyłożył piłkę do Sadiku (Albania), który z najbliższej odległości skierował ją do pustej bramki.

W doliczonym czasie legioniści po fatalnej stracie pozwolili Astanie wyprowadzić zabójczy kontratak. Pędzący środkiem boiska Kabananga wyłożył piłkę na prawą stronę do Twumasiego (Ghana), a ten silnym strzałem po długim rogu ustalił wynik na 3-1.