Strona główna > Piłka nożna > Wiadomości piłka nożna
Cracovia przegrała z VAR-em, ale wygrała z Lechią2017-07-22 21:54:00

W 2. kolejce piłkarskiej ekstraklasy Cracovia wygrała w Gdańsku z Lechią 1-0. Pasy zdobyły trzy gole, ale dwa nie zostały uznane po zastosowaniu po raz pierwszy w historii polskiej ligi systemu VAR.

Lechia Gdańsk - Cracovia 0-1 (0-0)

0-1 Michał Helik 67

Sędziował Szymon Marciniak (Płock). Żółte kartki: Wawrzyniak - Zenjov, Malarczyk, Dytiatiev, Sandomierski, Siplak. Widzów 15 624.

LECHIA: Kuciak - Stolarski, Nalepa, Nunes, Wawrzyniak - F. Paixao (85 Fila), Krasic, Matras, Haraslin (63 Lewandowski) - M. Paixao, Kuświk (64 Schikowski).

CRACOVIA: Wilk - Malarczyk (46 Dytiatiev), Helik, Siplak - Zenjov, Covilo, Drewniak, Pestka - Mihalik (90+1 Szewczyk), Piątek, Wdowiak (68 Szczepaniak).

W pierwszych 10 minutach Lechia uzyskała przygniatającą przewagę, ale Kuświk, Haraslin i F. Paixao nie wykorzystali szans bramkowych. Później mecz się wyrównał i sytuacje stwarzali goście. W 15. minucie Wdowiak trafił z 6 m w boczną siatkę. W 31. minucie ładną akcję przeprowadził Piątek, lecz w ostatniej chwili obrońca wybił mu piłkę spod nóg. Cztery minuty później napastnik Pasów strzelił w spojenie słupka i poprzeczki. Tuż przed przerwą, po wrzutce Haraslina z lewego skrzydła na dalszy słupek Krasic uderzał z 3 m, ale Wilk zdążył zablokować futbolówkę.

Tuż po przerwie szansy na zdobycie gola szukał Haraslin, ale chybił minimalnie z 14 m.

W 48. minucie padła bramka dla krakowian. Do centry Mihalika wyszedł Piątek, a piłka wpadła do siatki. Sędzia Marciniak po raz pierwszy w historii ekstraklasy skorzystał jednak z systemu VAR i gola nie uznał, wychodząc z założenia, że Piątek był jednak na spalonym, a brał aktywny udział w akcji.

W 67. minucie już nie było wątpliwości. Z własnej połowy futbolówkę w pole karne rywali posłał Drewniak, Helik zgrał ją głową do Piątka, ten podał do Zenjova. Uderzona przez Estończyka piłka po rykoszecie dotarła do Helika, który z 3 m skierował ją do pustej bramki.

W 84. minucie Cracovia zdobyła gola po raz trzeci! Stało się to po pięknej akcji. Zaczął na lewym skrzydle Mihalik, Covilo dograł do Piątka, który z 6 m strzelił nad głową Kuciaka pod poprzeczkę. Główny arbiter dostał jednak sygnał ze stanowiska VAR i po wideoweryfikacji bramki nie uznał, gdyż na początku bramkowej akcji Piątek był na minimalnym spalonym...

Lechia do końca dążyła do remisu, była blisko w 89. minucie, ale po "główce" Krasica świetną interwencją popisał się Wilk.

Statystycznie lepsi byli gdańszczanie, ale zdecydowanie bardziej konkretna okazała się przebudowywana przez trenera Probierza Cracovia.