Strona główna > Piłka nożna > Wiadomości piłka nożna
Pierwsze zwycięstwo Słoni w tym roku2017-04-17 17:51:00

W 29. kolejce piłkarskiej ekstraklasy Bruk-Bet Termalica Nieciecza wygrał z Piastem Gliwice 1-0. To pierwsze zwycięstwo "Słoni" w tym roku.

Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Piast Gliwice 1-0 (1-0)

1-0 Dawid Nowak 4

Sędziował Paweł Raczkowski (Warszawa). Żółte kartki: Kupczak, Misak - Murawski. Widzów 3012.

BBT: Trela - Szarek, Osyra, Putiwcew, Ziajka - Kupczak, Jovanovic - Mikovic (90+3 Peda), Stefanik (82 Babiarz), Misak - Nowak (81 Guba).

PIAST: Szmatuła - Szeliga, Hebert, Korun, Flis - Masłowski, Murawski (64 Vranjes), Badia (65 Bukata) - Sekulski, Papadopulos (63 Zivec), Jankowski.

Gospodarze bardzo szybko objęli prowadzenie. Z lewej stroną zacentrował Misak, głową próbował wybić piłkę obrońca Piasta Flis, ta odbiła się od Stefanika i dotarła na siódmy metr do Nowaka, który przewrotką (!) trafił do siatki. Efektowny gol!

Siedem minut później, po akcji Nowaka, Jovanovic uderzył z 17 m, ale nad poprzeczką. Więcej groźnych sytuacji w I połowie nie było. Gra była wyrównana, ale do przerwy wynik był korzystny dla miejscowych.

W 50. minucie Misak chytrze wykonał wolnego, lecz Szmatuła nie dał się zaskoczyć. Minutę później okazję mieli goście, ale strzał Papadopulosa z bliska zablokował Szarek.

W dalszej fazie spotkanie gliwiczanie dążyli do remisu, tyle że nie zabrakło im pomysłu na sforsowanie dobrze zorganizowanej defensywy miejscowych. Tymczasem gospodarze powinni byli zdobyć jeszcze dwa gole z kontr.

W 57. minucie w doskonałej sytuacji znalazł się Putiwcew, jednak po jego słabym uderzeniu obrońca rywali Hebert wybił piłkę na korner. W 76. minucie podanie dostał Nowak, "obrócił" dwóch obrońców, zagrał na wolne pole do Mikovica, ale ten nie potrafił pokonać z 10 m bramkarza...

W końcówce gospodarze, mimo ataków gliwiczan, zdołali obronić pierwsze zwycięstwo w tym roku.