Strona główna > Piłka nożna > Wiadomości piłka nożna
Wielki gol Małego2017-02-11 20:09:00

Wisła Kraków pokonała Koronę Kielce 2-0 w 21. kolejce piłkarskiej ekstraklasy. Fantastycznego gola zdobył Patryk Małecki, a wynik ustalił Paweł Brożek dobijając niewykorzystany przez siebie rzut karny.

Wisła Kraków - Korona Kielce 2-0 (1-0)

1-0 Patryk Małecki 12

2-0 Paweł Brożek 79

Sędziował Tomasz Kwiatkowski (Warszawa). Żółte kartki: Głowacki, Małecki, Mączyński (Wisła). Widzów 10 501.

WISŁA: Załuska - Cywka, Głowacki, Gonzalez, Sadlok - Boguski, Mączyński, Popovic (86 Stilic), Małecki - Ondrasek (60 Brożek), Zachara (69 Llonch).

KORONA: Peskovic - Rymaniak, Dejmek, Diaw, Kallaste - Możdżeń, Markovic (46 Mrozik) - Abalo (66 Pylypchuk), Aankour (81 Górski), Palanca - Micanski.

Przed meczem Arkadiusz Głowacki otrzymał gratulacje za 330. występ w ekstraklasie w barwach Białej Gwiazdy. Pobił tym samym klubowy rekord Władysława Kawuli.

Wiślacy, grający pod kierunkiem nowego trenera Kiko Ramireza, objęli prowadzenie w 12. minucie. Po wrzutce z wolnego obrońcy gości wybili piłkę przed pole karne, skąd - z ponad 25 m - Małecki uderzył z półobrotu w lewe "okienko"! Kapitalna bramka!

W dalszej fazie I połowy mecz był wyrównany, ale sytuacje stwarzali tylko kielczanie. W 21. minucie blisko powodzenia był Micanski, lecz futbolówka przeleciała nad poprzeczką. W 38. minucie Załuska obronił strzał Kallaste. Minutę później doskonałą okazję miał Micanski, wydawało się, że piłka wpadnie do siatki, ale w zamieszaniu wybił ją Głowacki. W międzyczasie otarła się o rękę Sadloka, sędzia - szczęśliwie dla gospodarzy - nie zareagował.

Po przerwie Korona cały czas dążyła do remisu, ale - dla odmiany - okazje bramkowe mieli wyłącznie krakowianie. W 47. minucie Małecki uderzył z lewej strony po "długim", chybiając o pół metra. W 63. minucie z kontrą wyszedł Małecki, podał do Brożka, ten jednak strzelił obok słupka. Pięć minut później szansę miał Zachara, uderzył zbyt lekko i w ręce bramkarza. W 78. minucie wiślacy przeprowadzili kolejny kontratak. Boguski postanowił ograć Diawa, ale został sfaulowany. Brożek nie wykorzystał jedenastki, ale zdołał odbitą przez Peskovica piłkę skierować do siatki (to jego 136. trafienie w ekstraklasie). 2-0. W 85. minucie Brożek mógł podwyższyć, lecz w idealnej sytuacji trafił w golkipera. W 90+3. minucie powinno być 3-0. Znów lewym skrzydłem popędził Małecki, futbolówka dotarła do Stilica, który chybił z 9 metrów...

Statystycznie Korona miała aż 57 procent posiadania piłki, lecz grała bardzo nieskutecznie, nie umiejąc sforsować dobrze zorganizowanej defensywy gospodarzy. Obie drużyny oddały dużo strzałów (16:17), mecz był niezłym widowiskiem, mimo przenikliwego zimna.