Strona główna > Piłka nożna > Wiadomości piłka nożna
Wiślacy pokonali sosnowiczan2017-02-04 15:40:00

W ostatnim sprawdzianie przed startem ligowej wiosny Wisła Kraków pewnie pokonała I-ligowe Zagłębie Sosnowiec 3-1. Mecz odbył się w klubowej bazie w Myślenicach.

Wisła Kraków – Zagłębie Sosnowiec 3-1 (2-1)

1-0 Zachara 8

1-1 Pribula 20

2-1 Brożek 39

3-1 Zachara 65

Sędziował Mateusz Czerwień (Kraków)

WISŁA: Załuska (46 Miśkiewicz) – Cywka, Głowacki (61 Uryga), Gonzalez, Bartkowski – Mączyński (79 Laskoś), Popovic(61 Llonch) – Zachara, Brożek (68 Bartosz), Boguski (75 Słomka) – Ondrasek.

ZAGŁĘBIE: Szumski – Sierczyński (74 Budek), Markowski (46 Najemski), Machovec (65 Wiktorski), Udovicic – Matusiak, Dudek (46 Milewski) – Michalak (58 Ryndak), Nowak, Pribula (46 Bartczak) – Łuczak (58 Matic).

Biała Gwiazda objęła szybko prowadzenie. Po szybkiej wrzutce Cywki z prawej strony do bramki Zagłębia piłkę wpakował Zachara. W 20. minucie w pierwszej groźnej akcji rywali Michalak obsłużył Pribulę, a ten skierował futbolówkę obok bezradnego Załuski. Przed przerwą strzał Mączyńskiego został obroniony przez Szumskiego, ale czujny Brożek pospieszył z celną dobitką.

Wynik ustalił w II połowie Zachara, który głową wykończył dośrodkowanie Boguskiego.