Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Piłka nożna > Wiadomości piłka nożna
Pol Llonch piłkarzem Wisły2017-02-03 10:49:00

Kolejnym zawodnikiem Wisły Kraków z Hiszpanii po Ivanie Gonzalezie został Pol Llonch.


Środkowy pomocnik pochodzi z Katalonii, a konkretnie z samego jej serca. Pol Llonch urodził się 7 października 1992 roku w Barcelonie. Jego pierwszym klubem był Club Esportiu Europa, którego barw bronił do osiągnięcia pełnoletności.


W wieku 18 lat przeniósł się do pobliskiego Centre d'Esports L'Hospitalet, reprezentował go przez cztery sezony. Pol Llonch wraz z L’ Hospi w kampaniach 2012/13 oraz 2013/14 zajmował 1. i 2. miejsce w Segunda Division B.

 

Po pełnych sukcesów występach w CE L’Hospitalet przeniósł się do barcelońskiego RCD Espanyol, gdzie grał na zapleczu Periquitos. W letnim okienku sezonu 2015/16 jego nowym pracodawcą została Girona FC. Podczas jednego sezonu rozegrał 12 spotkań na poziomie Segunda Division.

 

Następnie został wypożyczony do Granady FC, gdzie walczył o miejsce w pierwszym zespole występując w Segunda Division B.

 

Przed kilkoma dniami rozwiązał kontrakt z Gironą FC. Umowa, którą parafował z Białą Gwiazdą, zatrzyma go przy Reymonta do końca obecnych rozgrywek, z możliwością przedłużenia współpracy na kolejny sezon.

 

Biuro Prasowe Wisły Kraków SA

więcej wiadomości >>>

REKLAMA

REKLAMA

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty