Strona główna > Piłka nożna > Wiadomości piłka nożna
Wygrana wiślaków z Rumunami2017-01-31 19:16:00

W swoim trzecim sparingu podczas obozu przygotowawczego w Turcji Wisła Kraków wygrała ze Steauą Bukareszt 4-3. Biała Gwiazda była w tym spotkaniu lepszym zespołem, a mimo to po niespełna godzinie przegrywała 1-3. Drużynę w końcówce rozruszali Patryk Małecki i Paweł Brożek.

Wisła Kraków - Steaua Bukareszt 4-3 (1-2)

4-3 Patryk Małecki 90+2

WISŁA: Załuska - Spicic, Gonzalez, Głowacki (46 Uryga), Cywka - Popovic, Mączyński - Małecki, Boguski (81 Bartosz), Zachara (59 Brożek) - Ondrasek (46 Stilic).

STEAUA: Nita - Balasa, Tamas (72 Simion), Moke, Momcilovic - Jakolis (46 Enache), Muniru (79 Rick), Pintilii (64 Filip), Alibec, Amorim (72 Tanase), Gnohere (30 Achim).

Prowadzenie objęli Rumuni. Po krótko rozegranym rzucie wolnym strzałem tuż przy słupku Załuskę pokonał Tamas. Na odpowiedź Białej Gwiazdy nie trzeba było zbyt długo czekać. Dobre długie podanie na prawym skrzydle przyjął Ondrasek, ściął do środka, ograł obrońcę Steauy i zdobył bramkę. Na grę Wisły w pierwszej połowie nie można byłoby narzekać, gdyby nie stracony tuż przed przerwą gol. Złe wybicie Gonzaleza sprawiło, że Alibec  dał Rumunom prowadzenie.

Po przerwie na boisku nie zobaczyliśmy już Głowackiego i Ondraska. Do gry weszli natomiast Uryga i Stilic. Od pierwszych minut drugiej części gry Biała Gwiazda ruszyła do ataku. Odważniej grająca Wisła nadziała się na jedną składną akcję Steauy, po której Alibec zdobył swoją drugą bramkę w meczu.

Wiślacy jednak nie zamierzali złożyć broni. W 72. minucie dobrze akcję rozprowadził Brożek, zagrał na lewo do Popovica, a ten prostym strzałem, po którym piłka odbiła się od słupka dał krakowianom kontakt. Końcówka meczu należała do Wisły. Najpierw stan rywalizacji wyrównał Brożek, dobijając swoje uderzenie po świetnym podaniu Małeckiego. W doliczonym czasie gry w roli egzekutora wystąpił sam Małecki, który ograł kilku obrońców w polu karnym i zapewnił wiślakom zwycięstwo.

Było to ostatnie spotkanie towarzyskie Białej Gwiazdy w Turcji. Jutro piłkarze i sztab szkoleniowy wracają do Krakowa.