Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Piłka nożna > Wiadomości piłka nożna
Kto najlepszym piłkarzem Małopolski?2017-01-26 20:16:00 RK

XXII Plebiscyt na najlepszego piłkarza i trenera Małopolski 2016 odbędzie się w innej niż ostatnio formule. Wyboru, zamiast czytelników "Gazety Krakowskiej", dokona kapituła złożona z laureatów Jedenastki 105-lecia MZPN.


Przypomnijmy, że w Jedenastce 105-lecia MZPN (wyłonionej w plebiscycie "Gazety Wyborczej") znaleźli się: Jerzy Jurowicz - Antoni Szymanowski, Andrzej Turecki, Arkadiusz Głowacki, Adam Musiał - Jakub Błaszczykowski, Adam Nawałka, Radosław Sobolewski - Kazimierz Kmiecik, Tomasz Frankowski, Henryk Reyman. Honorowym trenerem został wybrany Józef Kałuża. Nieżyjących laureatów zastąpią w kapitule członkowie ich rodzin, jury uzupełnią przedstawiciele MZPN oraz zaproszeni dziennikarze.


W plebiscycie zostaną wybrani najlepsi w następujących kategoriach: 

Najlepszy piłkarz Małopolski

Najlepszy trener Małopolski

Trener młodzieży

Odkrycie roku

Najlepszy piłkarz I i II ligi

Najlepszy piłkarz III ligi

Najlepszy piłkarz IV ligi

Piłkarka roku

Tradycyjnie (od 2008 r.) zostanie wręczona nagroda prezydenta m. Krakowa - Jasna Strona Futbolu.


Organizatorem obecnej edycji plebiscytu jest Małopolski Związek Piłki Nożnej, wespół z Urzędem Miasta Krakowa. Podczas uroczystej gali, zaplanowanej na poniedziałek 27 lutego br. w sali obrad UMK, odbędą się dwie ceremonie: finał plebiscytu na Jedenastkę 105-lecia MZPN i finał plebiscytu na najlepszego piłkarza Małopolski 2016.


O nowej formule Plebiscytu zostali dziś poinformowani dziennikarze na konferencji prasowej w siedzibie MZPN w Krakowie. Mówiono także m.in. o zimowych rozgrywkach halowych organizowanych przez MZPN dla młodzieży oraz o współpracy MZPN z PZPN i UEFA przy organizacji Mistrzostw Europy U-21 2017.


RK
imgp7966.jpgwięcej wiadomości >>>

REKLAMA

REKLAMA

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty